Kudlanka bezbožná

Kudlanka bezbožná Originální název: Kudlanka bezbožná

Mony - Boris Ingr - 2007
ISBN: 978-80-9035-579-8

Mony - Boris Ingr (2007) 978-80-9035-579-8 160

Deníkový příběh o tom, co zbude z velké lásky po pětadvaceti letech...

Kůstka
  25. 6. 2013, 10:19
Sice ze života, pravdivé a dnešní ženy se v tom najdou, ale stále se strašně opakující.. Nevím, jestli takhle kniha byla horší než ty předchozí, ale bavila mě opravdu málo. Pouhý deník manželky, na kterou kašle její manžel a ji to trápí, snaží se na něj řvát, snaží se být milá, snaží se od něj odejít.. Jenže on se za těch 25 let trochu změnil a nejspíš vůbec nic nechápe.. Četla jsem už opravdu lepší knihy, například Deník citového vyděrače, Srdceboly, Krotitelka snů nebo Zítra vyjde slunce. Ale tahle kniha se strašně opičí po některých ostatních :) Po celou dobu se nestane nic závratného a hlavní hrdinka je opět spisovatelka!
frikulinka81
  23. 6. 2016, 9:36
Obsahuje spoiler spoiler Roberta Sladká (44 let) - autorka deníku, který psala od 11/2006 do 5/2007 na doporučení svého psychiatra, aby se jí podařilo vymanit se ze "stojaté vody" pětadvacetiletého manželství s Honzou. Její jediná "bójka" je její vnuk (2,5 let), rádoby syn, Puclík, který ji drží nad vodou. Manžel si jí už nevšímá jako dřív, ponižuje ji, je ironický a sarkastický. Svůj čas tráví převážně se svou kapelou Kravál. Jediná, avšak chabá, spojnice mezi manželi je u sklenky vína a televize. Jak smutné! Roberta (pojmenovaná po svém otci) se snaží ze všech sil Honzu upoutat a touží po jeho pozornosti, lásce a porozumění. Toho se však nedočká a na doporučení své kamarádky Ilony se od Honzy odstěhuje. Toto manželství nemá šanci na záchranu a je na čase si to přiznat. A proč ten název? Kudlanka bezbožná je text písně, který Roberta Honzovi napsala ještě v době zamilovanosti a on ho pak zhudebnil.

Citace z knihy:
"Proč bezbožná?" divil se Honza, když jsem mu před dávnými lety darovala textík Kudlanky.
"Protože Kudlanka bezbožná je mnohem horší než kudlanka nábožná," pravila jsem záhadně.
"Horší? Co může být horšího než se nechat po sexuálním aktu sežrat samičkou?"
"Oženit se s ní," odvětila jsem. A nechat se jí užírat po zbytek života...
"Tak tomu nevěřím... vezmeš si mě?"
magdii
  17. 4. 2013, 9:29
bohužel, tenhle příběh je realita mnoha párů až mi z toho bylo při čtení smutno, pravda, že jsem čekala nějaký závěr, ikdyž ... bohužel všichni víme, jak to dopadlo :(