Tajemné moře

Originální název: The Sea of Adventure

Ivo Železný - 2001
ISBN: 80-240-1924-8

Ivo Železný (2001) 80-240-1924-8 172

Když Bill vezme děti na ornitologickou expedici na ostrovy v severním Skotsku, všechno vypadá růžově. Ale v tomto zdánlivě klidném prostředí je Bill unesen a Jack, Lucka, Filip a Dina prožijí další vzrušující dobrodružství. (Založil/a: Mrs.O)

Enid Blyton Enid Blyton
*08.08.1897 - †18.11.1968

honzik10
  27. 9. 2013, 16:21
Po dlouhé době jsem přišel zase k téhle sérii. Chvilku mi trvalo než jsem si zas úplně vzpomněl jak se jmenují, protože se mi jména z knížek od Enid Blytonové pletou dohromady. Jinak si myslím, že Tajemné moře bvylo asi zatím druhé z těch tří co jsem četl a to Tajemný ostrov, hrad a teď i moře. U nás v knihovně si ještě dopůjčím poslední díl a přečtui si ho abych měl všechny a samozřejmě abych zjistil o čem je. Jinak k tomuhle dílu bych řekl že byl povedený. Měl skvěle napínavý příběh, což mě opět vtáhlo do děje. Ale jinak nic nového na psaní, protože opět byla knížka oproti těm druhým skoro stejná :D
Bonolennes
  19. 7. 2011, 21:13
Tajemný ostrov, hrad, údolí a moře jsem přečetla coby teenager jedním dechem. Řekla bych, že tato série je určena spíše starším dětem; stránky jsou plné napětí, gradace a dramatu, přesto se zde nezapře typický styl Enid Blyton, účel pobavení čtenáře a ponaučení na konci příběhu. Zároveň přes všechny peripetie zůstává příběh příběhem pro děti, a to velice kvalitním příběhem.
NITRAM
  14. 10. 2016, 14:52
Druhý nej u mne.
Huffin a Puffin-hezkej název Kiki vymyslela pro papuchalky:-D.
Dávám pět hvězdiček.