Ta dlouhá vlna za kýlem

Ta dlouhá vlna za kýlem
Originální název: Ta dlouhá vlna za kýlem

Paseka - 2000
ISBN: 80-7185-308-9

Paseka (2000) 80-7185-308-9 229

V románu se střetává pět evropských osudů na palubě luxusní výletní lodi, křizující Pacifik. Autor umožňuje svým postavám sehrát napínavou partii plnou překvapení a zvratů. Čtenář se setkává se středoevropskou problematikou v její obnažené podobě, tím spíše, že hlavní osoby jsou zbaveny výhod "domáciho hřiště" a vystaveny konfrontaci nejen se sebou navzájem, ale i s dokonale cizí a uzavřenou scénou. (Založil/a: Kiki_)

Majdule
  9. 4. 2011, 23:29
Téma česko-sudetských vztahů, které Kohoutův román reflektuje, je jistě velmi silné a prostředí Pacifiku, kde se příběh odehrává, asi měl zdůraznit tu odtažitost a přeci reálnost předkládaného příběhu. Ale spíš to na mě působilo jako prázdný obraz, bez vnitřního života. Děj je ve všech ohledech patetický, stejně tak hrdinové a vyústění celého příběhu. A nezodpovězená otázka, jak skončilo setkání dvou nesmiřitelných vzpomínek, působilo jako neschopnost nebo strach autora zaujmout stanovisko. A získání toho, po čem jsme urputně toužili ve chvíli, kdy to již nechceme je prostě klišé.