Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Honička za Harrym Winstonem

68%
3 19
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Honička za Harrym Winstonem Originální název: Chasing Harry Winston

Nejnovější vydání:
Columbus - 2008
ISBN: 978-80-7249-258-9
Počet stránek: 283
Sdílet
  Facebook   Twitter   Zobrazit adresu   Poslat e-mailem
Kde kniha žije?
v oblíbených 1x v oblíbených
v přečtených 51x v přečtených
v knihovně 11x v knihovně
k přečtení 21x k přečtení
právě čte 0x právě čte
si přeje 2x si přeje
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
Columbus (2008) 978-80-7249-258-9 283

Tři kamarádky, dvě rozhodnutí, jeden rok na změnu… Od autorky knižního i filmového bestselleru Ďábel nosí Pradu…
Emmy je čerstvě sama, nikoli z vlastního rozhodnutí. Měla už tak blízko k prstenu a k dítěti, které si celý život přála, když ji její přítel opustil kvůli třiadvacetileté osobní trenérce - jejíž honorář platila Emmy. Když se jí plány na dokonalou svatbu v bílém zhroutily, Emmy si teď objednává jídlo přes ulici pro jednoho. Kamarádky na ni naléhají, aby si dopřála cestu kolem světa, plnou sexu, která by všechny její problémy vyřešila - mohly by mít pravdu?
Leigh, mladá hvězda nakladatelského světa, už má na dosah vysněnou práci vedoucí redaktorky, navíc si má brát chlapce snů. K tomu všemu si ještě právě pořídila vysněný byt. Přesně ve chvíli, kdy Leigh začíná redigovat enfant terrible literárního světa, úžasného a tajemného Jesseho Chapmana, najednou si ve svém dokonalém životě uvědomí jisté trhliny…
Adriana je překrásná dcera kdysi slavné topmodelky. Ovládá přesně ty ženské triky, které znají jen Brazilky, a nikdy je neváhá použít. Zanedlouho ale překročí třicítku; jak jí neustále připomíná matka - nebude si moci muže vybírat věčně. Všichni vědí, že krása je pomíjivá a za rohem vždycky čeká někdo mladší a hezčí. Najednou se přistihne, jak si v duchu říká… nemá náhodou maminka pravdu?
Tyto tři nesmírně odlišné dívky jsou už deset let nejlepší kamarádky v největším městě světa. Jak se blíží třicítce, směřují i ke své budoucnosti…, ale nehledě na to, k čemu všemu se dopracovaly - ať už to je cestování první třídou, kariérní povýšení, pozvánky na ty správné párty a luxus menší či větší -, nejsou si zcela jisté, jestli se jim líbí to, co kolem sebe vidí…
Jedné sobotní noci uzavřou Adriana a Emmy v podniku Waverly Inn tuto dohodu: během jednoho roku obě dramaticky změní svůj život. Leigh jen zpovzdálí přihlíží a nikomu nic neslibuje, brzy ale zjistí, že ona toho může ztratit nejvíc. Jejich přátelství je věčné, všechno ostatní je ale nejisté… (Založil/a: Kiki_)

(více)  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace

teite
20% 20% 20% 20% 20%
  29. 12. 2014, 19:16
Když si člověk vezme ke čtení knihu tohoto typu, zpravidla mnoho nečeká - jednoduchý příběh s předvídatelným koncem může vždycky zachránit jen svižný styl psaní, vtipné a živé dialogy, sympatičtí hrdinové (či spíše hrdinky) a aspoň místy překvapivé zvraty v zápletce. Bylo něco takového v této knize - nebylo. Ačkoli nechci křivdit autorce - kniha se mi dostala do ruky i v originále a čtenářský zážitek byl naprosto jiný. Český překlad je katastrofální a může za větší část zcela nesmyslných a podivně šroubovaných dialogů. Plus jsou zde opravdové perly - tak například vypracované břicho, o němž u nás říkáme "pekáč buchet", překladatel doslovně překládá jako "šestibalení piva". Pokud je ovšem takových "perel" na stránce deset, pak lze bohužel knihu přečíst jen s nejvyšším sebezapřením. U příběhu spatřuji zásadní problém v tom, že tři hlavní hrdinky jsou všechny dost protivné, navíc takto odlišné typy by spolu dobrovolně trávily v reálném životě čas jen velmi těžko. Takže shrňme: jedna hvězdička autorce za občasný záblesk vtipu, veliké mínusy za odbytou překladatelskou a redakční práci. Z tohoto nakladatelství už si rozhodně nic nekoupím.
Ailees
0%
  4. 1. 2013, 21:56
Dobře, přiznávám, že jsem si to částečně zavinila sama - chtěla jsem nějakou "oddychovku" na Vánoce... A místo toho se mi dostal do ruky žhavý aspirant na titul "Osobní literární přehmat roku". Asi jen těžko vymyslím nějaké výstižné, a zároveň komplexní přirovnání - takže komentář vyřeším stylem "co mi vadilo nejvíc". Překvapivě to nebyl ani plytký příběh (Tour de Curve?? - Vážně??), ani naprosto prázdné rozhovory. Naprosto mě iritovaly všudypřítomné překlepy; nechápu, jak tohle vůbec někdo mohl pustit do tisku. A druhá věc - papoušek žako s komplexem z tloušťky? Napadá mě otázka, zda autorka v životě přišla s papouškem (nebo jiným opeřencem) vůbec do styku; rozhodně zvládají chápat i velice abstraktní pojmy, ale nedokážu si představit, jak by některý z nich vůbec mohl dospět k názoru, že je tlustý.

Takže konečný verdikt: Pozor - jen pro otrlé!!
lu-ca
20% 20% 20% 20% 20%
  1. 5. 2016, 21:35
Přiznávám, že jsem tuhle knihu nebyla ani schopná dočíst. Došla jsem asi na 60. stranu, čekala jsem, jestli se začtu a začne mě to bavit, ale bohužel. Neuchvátily mě ani hrdinky, ani samotný děj. Abych se do čtení musela nutit, za to mi to nestálo. Třeba to bylo tím špatným překladem, jak zmínil(a) Teite, nebo to jen prostě nebyl můj šálek čaje.