Hranice reality

Hranice reality Originální název: Granica rzeczywistości

Laser-books - 2008
ISBN: 80-7193-251-2

Laser-books (2008) 80-7193-251-2 328

První kniha série Gamedek.

Lidstvo konce 22. století je rozděleno: jedni žijí v reálu, druzí si vybírají síť. Hry uspokojují všechny lidské potřeby. Ať už jsou to kosmická dobrodružství, romantika, sex, e-sporty, nelegální lovecké výpravy… Tam, kde jsou lidé, se objevují i problémy. Řeší je Torkil Aymore. Detektiv v síti. Gamedek. Svět her dělí od skutečnosti velmi tenká hranice. Torkil Aymore, Gamedek, ji mnohokrát překročil. Každý detail má význam. Tak se rozhlédni. Jsi si jistý, že se nacházíš v reálů? Možná najdeš odpověď. Připoj se k síti. Neboj se. Pokud se objeví problém, pomůže ti Gamedek. (Založil/a: Kiki_)

Marcin Przybylek Marcin Przybylek
*14.12.1968

dawelus
  20. 8. 2014, 15:22
Obsahuje spoiler spoiler Skvěle zpracovaný 'povídkový román'. Slušný počet čtivých, volně navazujících zápletek a v závěru se mi moc líbilo téma umělých bytostí. Určitě si přečtu pokračování. Hodnocení 4,5*
Kunri
  25. 4. 2013, 21:45
Po první kapitole to vypadalo stěží na tři hvězdy. Obyčejné, ničím objevné, trochu bavilo. Pak ovšem začínají mít další kapitoly říz, mají spád a hlavně nápad. Ke konci už člověka kniha nutí číst dál a dál. Líbí se mi, že autor nepsal jen další scifi brak, ale opravdu román se vším všudy. Kniha nutí čtenáře zapnout mozek a zamyslet se. V lecsčem mi to trochu připomínalo příběhy pana Holmese (poklona!). Možná jen ten konec by zasloužil víc, ale přeci jen jsou další čtyři pokračování...
P.S.: znalost v oblasti her výhodou