Matka v krizi

Matka v krizi Originální název: Matka v krizi

Mony - Boris Ingr - 2008
ISBN: 978-80-87166-01-7

Mony - Boris Ingr (2008) 978-80-87166-01-7 128

Říká se, že mateřská láska, je ten zvláštní příjemný pocit, který žena vnímá, když všechny její děti spí. Simona Monyová zastává názor, že mateřská láska je naopak věrným odrazem toho, co jsme ochotné pro děti udělat, obětovat i vydržet, když jsou vzhůru.
Matka v krizi je jen začátek!

LadysR2
  2. 10. 2014, 18:28
Bavilo mě to, přečetl jsem na dvakrát v jednom dni, ale je to skoro depka, to vám povím.
Nejsem samoživitelka a matka třech dětí, takže nemůžu srovnávat, ale hlavní hrdinka si užila. Nevěděl jsem, jestli se smát, nebo jak jinak reagovat na to, co právě čtu.
A jsem rád, že podle mé partnerky, se kterou máme dvě děti, na tom nejsem v jejích očích tak špatně. Jako muž, myslím.
frikulinka81
  19. 6. 2016, 19:10
Obsahuje spoiler spoiler Následující komentář prozrazuje děj. Kdo ho nechce znát dopředu, nechť ho nečte. Děkuji. ;-)
Příběh Věry Králové, která si svůj život představovala úplně jinak, než jak jí ho osud nakonec namíchal. V osmnácti poprvé zjistila, že je těhotná. Otec neznámý. Syn Vítek. Její matka pro ni nebyla žádnou velkou oporou. Když si Vítek rozrazil hlavu, pomohl jí ženatý taxikář Radek, který se v kritické době zjevil jako rytíř. Svého druhého synka pojmenovala po jeho otci - Radek. Její nejlepší kamarádka Karla ji celou dobu držela nad vodou. Věra plete pro Karlu svetry, schází se společně se svými syny, psem Wendy, baví se. Třetí chlap, který se ve Věřině životě zjevil jako osudový, byl Bořek. On si ji chtěl vzít i s jejími nemanželskými syny, ale jí z vděčnosti stačilo, že se jich ujal, a sňatek odmítla. Jejich společný potomek se měl jmenovat Růženka - vysněná dcera, ale nakonec to byl zase kluk a dostal jméno po svém dědečkovi - Slavoj. V roce 1989 dal Bořek přednost své nové "milence" - sametové revoluci a odstěhoval se od rodiny do Prahy. Věra s třemi kluky zůstala opět sama. Samoživitelka, úklidy domů, vykradený byt, změna režimu, podnikání s pletením svetrů, odcizení s kamarádkou, málo času...krásně vylíčená politická situace v závěru knihy. Život je boj. Žena má opravdu těžký úděl, když se stará o tři kluky a nemá muže, který by jí stál po boku. Kniha mě bavila, ale řekla bych, že Krotitelka snů byla o krapet lepší.
Anysek
  3. 4. 2012, 14:19
Včera večer jsem se dostala k této knize. A dostala mě, hnedka jsem přečetla skoro polovinu knihy. :) Píše s takovým skvělým nadhledem, ironií až někde sarkasmem. Tahle knížka se mi hodně dobře čte. A už se nemůžu dočkat, až se k ní večer dostanu a dočtu. :o)