Válka obchodníků

Válka obchodníků

Talpress - 2010
ISBN: 978-80-7197-402-4

Talpress (2010) 978-80-7197-402-4 360

Čtvrtý díl sci-fi ságy Vládcové obchodu

Miriam Becksteinová unikla ze smrtonosné bojové vřavy na hradě v Gruinmarktu do quasi-viktoriánského světa páry, kde se nyní skrývá před Klanem i jeho nepřáteli, jen aby se ocitla na nekonečném útěku před tajnou královskou policií, ruku v ruce se svým levellerským přítelem Erasmem Burgesonem. Nemá tušení, že Klan, který se zpočátku domníval, že zemřela při palácovém převratu, za ní poslal do alternativního světla lovkyni, která má za úkol přivést ji zpátky, živou či mrtvou. Také v sobě nosí něco, o čem zatím sama neví. V Gruinmarktu mezitím zuří občanská válka vyvolaná ambiciozním mladým princem Egonem, jenž nastoupil po zabití svého otce i bratra na trůn a je odhodlaný smést příslušníky Klanu z povrchu zemského. A na druhé straně mezery tenčí než vlas se FBI usilovně snaží odhalit tajemství genu umožňujícího přecházení mezi světy a zároveň zoufale pátrá po nukleární bombě, která by mohla každým dnem explodovat a zničit celý Boston... (Založil/a: Kiki_)

Zlatokrt
  6. 8. 2013, 21:51
Zatím poslední díl, který jsem četl. Nápad celé série je originální, čte se dobře, i když jsou některá místa hluchá a zbytečně detailně rozepisovaná, celek je fajn. Spíš mi vadily některé až nápadně stupidní kroky hlavní hrdinky a jejích přátel, která na mě dělá dojem, že se zmítá mezi demencí a genialitou.