Pletky s osudem

Mony - Boris Ingr - 2006
ISBN: 80-903557-5-7

Mony - Boris Ingr (2006) 80-903557-5-7 136
Víkend (2000)

Hlavními postavami druhého vydání jedné z prvních knih Simony Monyové - Pletky s osudem - jsou dvě sestry, které se řídí známým rčením: „Dá-li vám někdo nalinkovaný papír, pište napříč." A ačkoliv obě hrdinky svědomitě porušují zavedená pravidla, píší napříč za každých okolností, pokoušejí se osud obelstít i podplatit, štěstí jim stále uniká.

Kůstka
  28. 7. 2012, 22:06
Ani jsem si nějak v týhle knížce neudělala k žádný postavě nějakej vztah.. Možná tak Olga byla fajn, ale ten trojúhelník Milady, Luboše a Barbory - to jsem moc nechápala. :) Ale i tak 4 *.
hous.enka
  2. 6. 2016, 9:32
Ze Simony Monyové jsem poměrně zklamaná. Čekala jsem sondu do ženské duše a dostala jsem exotický kompot v plechovce. Zaprvé název je opravdu zvláštní (Pletky s osudem?), zadruhé ústřední duo hrdinek je zvláštní (symbiotická dvojčata) a zatřetí už tam chyběl jen černoch, se kterým by se spustila Milada. Je to překombinované, Monyová skáče ve vyprávění z postavy na postavu a žádné nevěnuje soustavně víc jak tři stránky souvislého vyprávění.
skranak
  22. 11. 2013, 10:28
Další výborná kniha Monyové. Skvěle napsané, to co si postavy myslí, psané z jejich strany, je výborný nápad a kniha tím byla velmi zajímavá a čtivá. Vůbec mi nepřipadla nereálná, naopak. Podobné příběhy vidí člověk kolem sebe každý den.Bohužel.
Anyzz
  10. 11. 2012, 11:01
První knížka co jsem od Simony Monyové přečetla a hned jsem věděla, že to bude má oblíbená spisovatelka. Kniha byla zábavná, přečetla jsme ji jedním dechem. Velmi se mi líbil styl, kterým byla kniha napsaná a spojitost mezi postavami.
babyboar
  5. 2. 2012, 20:44
V tomhle kousku si autorka pustila fantazii až příliš na špacír.Vzhledem k tomu, že se snažila psát "ze života", mám dojem, že tady o něco přestřelila.