Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Požár v klášteře

88%
4 5
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Požár v klášteře
Autor:
Originální název: Beginenfeuer
Poprvé vydáno celosvětově: 2005

Nejnovější vydání:
Euromedia Group - 2010
ISBN: 978-80-242-2654-5
Počet stránek: 504
Sdílet
  Facebook   Twitter   Zobrazit adresu   Poslat e-mailem
Kde kniha žije?
v oblíbených 2x v oblíbených
v přečtených 9x v přečtených
v knihovně 5x v knihovně
k přečtení 7x k přečtení
právě čte 1x právě čte
si přeje 0x si přeje
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
Euromedia Group (2010) 978-80-242-2654-5 504

Bekyně byly středověkým společenstvím žen, které bylo samostatné jak svým myšlením, tak i působením. Řídily se klášterními pravidly, ale neskládaly žádný slib. Mohly tak vyučovat, provozovat obchod, a dokonce i opustit řád, když se chtěly provdat nebo vrátit ke své rodině. Není divu, že byly zanedlouho všem trnem v oku: papeži, králi i bohatým obchodníkům...
V bekyňském dvoře v bruggském Weingartenu se píše rok 1309. Třebaže malé sirotě Ysée přijde často zatěžko přizpůsobit se přísnému životu pracovitých bekyní, snaží se řídit jejich předpisy. Klášter je jejím domovem. Když vyroste v krásnou dívku, ucházejí se o ni tři muži: bohatý obchodník se suknem, mladý cisterciácký mnich Simon, jenž cestuje z pověření papeže, a rytíř Mathieu, který má pro svého krále, francouzského panovníka Filipa Sličného, vyšetřit příčinu obchodního sporu mezi bekyněmi a cechy.
Ysée je nechtěně zatažena do mocenského boje státu a církve. Odvážně se snaží udělat si jasno ve svém životě a následovat svou lásku, když tu nastanou pro bekyně zlé časy. Za vzájemné nevraživosti církve, královského dvora a měšťanstva je ženský spolek zničen a v případě Ysée už najednou nejde pouze o lásku, nýbrž i o život a o to, aby dokázala čelit svému původu... (Založil/a: capkova.michala)

(více)  

Štítky

více  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace

marta-b
80% 80% 80% 80% 80%
  28. 2. 2013, 22:36
Je to můj první historický román o 14. století a i když byly místy ty popisy dějin trochu únavný, skoro jako v učebnici, knížka jako celek se mi moc líbila. Dozvěděla jsem se dost věcí o bekyních i templářích a bavilo mě sledovat životní příběh Ysée i celkovou atmosféru té doby.
Artep524
80% 80% 80% 80% 80%
  15. 1. 2014, 17:35
Kniha vypráví příběh mladé dívky Ysée, která se kvůli smrti svých rodičů dostává do bruggského kláštera mezi bekyně, kde vesměs dělá služku, o kterou si každý chladí žáhu. Postupně se mladá bekyně seznamuje s mnichem Simonem a rytířem Mathieuem, který působí ve službách francouzského krále Filipa Sličného. Dívčin příběh je líčen na pozadí skutečných událostí. Dočtete se zde o bekyních, jejichž spolek byl nakonec zrušen, a o templářském řádu. Ten je zde bohužel zmiňován jen zřídka. Kniha se mi četla dobře, o oživení se postaralo líčení příběhu z pohledu několika postav.