Vražedný čas

Vražedný čas Originální název: Kill Time

XYZ - 2010
ISBN: 978-80-7388-370-6

XYZ (2010) 978-80-7388-370-6 400

Nora McKeeová nikdy nezapomněla na ten strašlivý večer před třiadvaceti lety, kdy do jejich domu vtrhli federální agenti a odvlekli její matku neznámo kam. Dlouhé čtyři roky se otec pokoušel zjisti proč, ale marně. V Noře tak zůstal bolestný pocit neuzavřené životní kapitoly – a teď se to děje znovu! V přeplněné restauraci za bílého dne přicházejí dva agenti pro jejího manžela, jemuž právě oznámila, že se s ním chce rozvést. Nora se ocitá na útěku, pronásledována stínovou organizací, která se nezastaví před ničím ve snaze ochránit přísně utajovaný projekt, zdaleka přesahují hranice představivosti. Experiment, který měl původně sloužit pouze jako účinný lék proti nespavosti, vykázal totiž před třiceti lety pozoruhodné vedlejší účinky – možnost cestovat časem… Mrazivý akční sci-fi thriller, jehož děj propojuje období bouřlivých šedesátých let 20. století s rokem 2006, je dílem T. J. MacGregorové, držitelky Ceny Edgara Allana Poea za román Out of Sight. (Založil/a: capkova.michala)

T. J. MacGregor T. J. MacGregor
*1947

Elleyne
  25. 4. 2014, 8:40
Tak rozhodně nelze upřít strhující děj plný zvratů. Kromě jiného mě samozřejmě téma cestování časem fascinuje od dětství, i proto jsem se od knihy nemohla odtrhnout. Plný počet bodů dát nemůžu, protože mě zklamal konec, některé věci se dle mě neobjasnily, a také to ke konci nabralo jiný směr.