Oči baziliška

Oči baziliška Originální název: Oči baziliška

Wolf Publishing - 2006
ISBN: 80-239-7944-2

Wolf Publishing (2006) 80-239-7944-2 270

Oči baziliška: Palestina, doba křižáckých výprav. Rytíř řádu templářů vyjíždí za svým tajemným cílem. Intriky těch, kteří by měli být spojenci, nečekaní spojenci a nadpřirozené úkazy. Ďáblův klíč: Malý pasáček najde náhodou klíč. Tím se stal objektem pronásledování samotným peklem. Je před ním úniku? (Založil/a: Kiki_)

Otomar Dvořák Otomar Dvořák
*14.01.1951

Honzissis
  21. 2. 2015, 11:27
Kniha obsahující 2 povídky. První povídka o templáři a jednoduchém zbrojnoši mě ani za mák nechytla. Druhá povídka podstatně lepší. Jedná se o pohádku, kde hlavním hrdinou je pasáček Matěj a s ním spousta nadpřirozených postav, které příběhu dodávají to správné ořechové! Líbilo se mi,že náboženství je zde ukázáno z té horší stránky, leč historicky vzato běžné. I tak to nemění nic na tom, že to pro mě bylo spíše podprůměrné čtení a především první povídkou jsem se musel prokousávat.
Slarque
  28. 5. 2014, 16:02
Historické dobrodružství ze Svaté země v období křižáckých výprav a pohádka ze 17. století v české kotlině. Přesto mají mnoho společného. Třeba to, že největší svině se v nich ohánějí náboženstvím. Hlavní rozdíl mezi těmito dvěma historickými putováními je zejména v postoji jeho hrdinů: rytíř Eccard jako aktivní postava určuje směr svého putování, pasáček Matěj je okolnostmi pasivně unášen až smýkán. Samotného mě překvapilo, že se mi více líbila ta pohádka.