Vzpoura mrtvých

Vzpoura mrtvých Originální název: Vzpoura mrtvých

Epocha - 2009
ISBN: 978-80-87027-97-4

Epocha (2009) 978-80-87027-97-4 224

jezdec se zchátralý motorest stane útočištěm řidiče a stopařky; z pouště však přichází obávaný přízrak. V noveletě Mrtvý luh se ocitneme v šumavském pohraničí roku 1946, kde se tlupa německý werwolfů střetne s vražednými démony močálů. V titulní novele Vzpoura mrtvých bují v zamořené Zóně podivný, skrytý život. A vědci, pověření jeho výzkumem, uvíznou ve smrtonosné pasti... (Založil/a: Kiki_)

Otomar Dvořák Otomar Dvořák
*14.01.1951

Very.N
  28. 12. 2015, 13:37
Asi bych povídky seřadila takto: 1. Mrtvý luh (atmosféra bažin a mokřad, krutost Werwolfu, Hans - přiznám se, že jsem se při jejím čtení v noci trochu i bála :)), 2. Děsivý jezdec (sice trochu bez nápadu, ale miluju atmosféru amerického západu a opuštěných motorestů), 3. Vzpoura mrtvých (občas trochu nedomyšlené, možná dobrý nápad na knihu nacpaný do jedné krátké povídky a až na pár momentů trochu nudné).
bikerbm
  12. 9. 2010, 12:55
Úvodní povídka Příšerný jezdec,odehrávající se v součastnosti v zapomenutém motorestu na americké dálnici,kde se zjevuje legendární přízrak a titulní povídka Vzpoura mrtvých odehrávající se v blízké katastrofické budoucnosti v jihomoravské vesničce Kostelec,kde po výbuchu jaderné elektrárny bují zvláštní forma života a dvojice vědců vyslaná na průzkum se stane zajatci v labyrintu hrobek.Uvedené dvě povídky se mě jeví naprosto průměrné,někdy až nudné.Naopak v příběhu Mrtvý luh,kde se vracíme do roku 1946 na šumavská rašeliniště,po nichž bloudí Krvavý pastýř Hans a zjevují se jiné přízraky šumavského bestiáře je velmi čtivá a napínavá,čte se jedním dechem.