Císař alchymistů

Císař alchymistů Originální název: Císař alchymistů

Knižní klub - 2005
ISBN: 80-242-1469-5

Knižní klub (2005) 80-242-1469-5 208

Strhující historický román z rudolfinské Prahy, která vytváří alchymistům - jak učencům, tak i podvodníkům - skvostné podmínky. Vždyť sám císař nad nimi drží ochrannou ruku. A aby ne, když potřebuje zlato. Hodně zlata. Alchymisté ze všech koutů Evropy se sjíždějí do Prahy a snaží se štědrému vladaři vyhovět. Před našimi zraky defilují slavná jména: Tycho de Brahe, Edward Kelley, John Dee... Který z nich se zmocní vzácné formule a bude tak mít největší šanci uspět v boji o císařovu milost? Autor jemně črtá charaktery svých postav, nechá je splétat jejich vlastní drobné intriky, láká je, aby vstoupily do jeho vyprávění a ujaly se role, kterou jim určil. S jejich pomocí pak rozvíjí strhující příběh, do něhož se čtenář rád nechá vtáhnout. (Založil/a: Kiki_)

Otomar Dvořák Otomar Dvořák
*14.01.1951

rosavtrave
  30. 11. 2011, 12:36
Knížku jsem přečetla velice rychle, výborně se čte a její děj je založen na "pravděpodobně" historických faktech (i když samozřejmě nic není jisté), nicméně román opravdu umí vtáhnout do děje a není nudný :)
evik9
  29. 9. 2016, 10:33
Tato kniha se mi moc líbila. Pro mě byla takovým doplněním filmu Císařův pekař a Pekařův císař. Jsou tam vysvětleny propojení císařské rodiny. Líbilo se mi to.