Jednou nohou v blázinci

Mony - Boris Ingr - 2005
ISBN: 80-903557-2-2

Mony - Boris Ingr (2005) 80-903557-2-2 120
Víkend (2000)

Humoristický román v povídkách Jednou nohou v blázinci, který vychází ve druhém rozšířeném vydání, věnovala autorka všem ženám, co obdobně jako ona „zhltaly kdejakou příručku o výchově dětí, a přitom nadále zůstaly pouhými amatérkami".
Monyová ví, o čem píše, sama je matkou tří synů a rodičovství považuje za tu nejtěžší, a přitom nejkrásnější profesi.

Keatin
  2. 11. 2014, 13:58
Má první kniha od Simony Monyové. Hodnotím ji jako oddechovku, která se dá slupnout za jedno dopoledne. Pobavila jsem se, humor autorky je mi blízký, hraničí se sarkasmem, ironií a nadhledem zkušené ženy. Punťu, Komika, Andílka, Odlitka, Můru, Vtěrku i Královnu jsem si zamilovala. Nicméně, je to spíše sbírka "fejetonů", která se, za mě, nedá shrnout jako humoristický román v povídkách, to mi moc nesedí.
Knihomolka
  15. 6. 2014, 19:55
Dlouho jsem kolem této autorky obcházela a tento román je prvním, který jsem četla. Nelituji. Pořádně mi procvičil bránici. Na volnou hodinku k čaji ideální pobavení.
Makyyy
  29. 5. 2015, 19:06
Jedna z veselých knížek o slastech i strastech každodenního dění manželky a matky.Hodně jsem se nasmála.Prima knížka na dovolenou :-) !