Stigma

Stigma Originální název: Indelible

Domino - 2005
ISBN: 80-7303-232-5

Domino (2005) 80-7303-232-5 365

Na policejní stanici přijíždí soudní patoložka Sára Lintonová, aby si promluvila se svým bývalým manželem Jeffreyem Tolliverem. Poklidná návštěva se ale zvrhne v děsivou noční můru. Do budovy vtrhnou dva ozbrojení muži, zabijí několik policistů a všechny ostatní zajmou jako rukojmí. Nikdo nepochybuje, že brutální dvojice zastřelí každého, kdo se jim pokusí zkřížit smrtící plán zlikvidovat Tollivera. Zatímco se kolegové zajatých policistů usilovně snaží zjistit totožnost útočníků a vypracovat plán, jak zachránit rukojmí bez dalšího krveprolití, vyděšená Sára přemýšlí, proč si vrahové zvolili za cíl právě jejího bývalého muže. Vzpomíná, jak před dvanácti lety upravil důkazy z místa činu, aby kryl svého kolegu, podezřelého z vraždy. Sářina důvěra v manžela tehdy utrpěla vážnou trhlinu, ale mohla tato epizoda předznamenat i dnešní tragické události? Přišli se brutální zabijáci pomstít za hříchy minulosti? (Založil/a: Kiki_)

dalimoni
  22. 8. 2011, 12:57
Nejslabší z prvních 4 knih, které jsem postupně četl, i přesto vysoce nadprůměrné, čtivé, místy hodně napínavé a dramatické a přesun v čase do minulosti hlavních hrdinů mi až tak nevadil. Místy mě to až tak nebavilo, ale nakonec se to pěkně rozpletlo a zapadlo to přesně tak, aby to dávalo smysl. Hodnotím 89%.
mispulka s.
  1. 3. 2014, 11:52
Mě osobně se kniha líbila mela zajímavý dej. A to propojení minulosti s současností bylo super .Ale samozdrejme ma i lepsi knihy nez je tato.
sheylka
  16. 9. 2012, 22:59
Je to v pořadí již několikátá moje přečtená kniha od této autorky. Příběh Sáry Lintonové a Jeffreyho Tollivera (figurují ve všech knihách od Karin) mám ráda, ale jelikož je nečtu postupně, tak se v tom občas ztrácím... Ale teď k této knize - v první řadě jsem nepochopila, proč se kniha jmenuje "Stigma", možná jsem čekala trošku jiný děj, ale to by ani tak nevadilo. Přechod mezi minulostí a přítomností byl taky fajn a (pro mne) u této autorky něco zcela nového. Začátek byl místy trošku nudný, ale knihu jsem měla přečtenou rychle a v závěru bylo vše dostatečně vysvětleno, takže sem mohla jít s klidným srdcem spát. Neřadím Stigma mezi nejlepší knihy od této autorky, ale nemůže být každý den posvícení a já se těším na její další tvorbu. :o)