Krotitelka snů

Mony - Boris Ingr - 2005
ISBN: 80-903557-0-6

Mony - Boris Ingr (2005) 80-903557-0-6 125
Petrov (1998)

Také bojujete s nadváhou, nedostatkem času a neposlušností vlastních dětí? Váš muž si našel milenku, co připomíná tyčku k fazolím a vaše ňadra jsou důkazem, že zemská přitažlivost skutečně existuje? Život vám přistřihl křidýlka a vy netušíte jak dál?
Třetí vydání nejúspěšnějšího románu Simony Monyové Krotitelka snů vám ukáže cestu.

Kůstka
  24. 3. 2012, 10:08
Marie mi byla sympatická a poznámky její už více zapomnětlivé matky mě fakt bavily. Ale konec mě teda dostal.. to si člověk v jednu chvíli myslí, že by se všechno mohlo k lepšímu obrátit.. a ona přijde rána.
Laděnka Šušu
  31. 1. 2014, 15:17
Typický příběh ze života, přesto velmi čtivý, úsměvný a humorný. Poukazuje na lidskost, že každý někdy dělá chyby, i o odpuštění, které je těžké, ale když člověk překoná svou hrdost, lze to. Bavila jsem se, v některých pasážích jsem vyprskla i smíchy.
Tosim
  12. 7. 2012, 16:07
Beru tu inteligentnější ženskou literaturu, zajímalo mě však z profesionálního hlediska, co je pravda na těch superlativech ohledně stylu Monyové (viz přebal). Dostal jsem klasickou historku o nehodném chlapovi (ale měl i protipól, což kvituju) a uhoněné ženě, plné pochybností vzhledem ke své váze a tak dále a na konec musí přijít smrtelná nemoc, abychom si pobrečeli. Pokud pominu několik výtek ke korektorům (Lois Leynová), břitkou knihu pro dámy si představuju jinak, než plnou banalit typu "nechci být nikdy stará."
Knihomolka
  23. 6. 2014, 11:09
Kniha působí na počátku optimisticky, na hlavní hrdince lze zejména ocenit nadhled nad životními ranami. Závěr definitivně knihu vymaže z kolonky "humoristický román". Škoda. Autorka psala čtivě a jak je patrné z knihy "Jednou nohou v blázinci" zvládala i nadlehčené a vtipné romány. Tento "kočkopes" se smutným koncem na mně zanechal v závěru poněkud nepříjemný pocit. Jakoby autorka šťastný konec nikomu nepřála.
frikulinka81
  13. 6. 2016, 10:16
Má první přečtená kniha od této autorky. Mile mě překvapila svou úsměvnou a čtivou formou. S Marií - hlavní hrdinkou (ich-forma) - se, alespoň částečně, ztotožní nejedna žena mezi třiceti a čtyřiceti lety. A pokud jste v situaci, jako je ona, najdete v knize oporu a pocit sounáležitosti, což vás jistě pohladí po duši. :-) Člověk pak dokáže brát život s větším nadhledem, s nadsázkou, a o to tu hlavně jde. Závěr je smutný. Život je prostě taková tragikomedie.
monika100
  17. 10. 2012, 6:45
Knižku jsem si před pár lety půjčila v knihovně mezi knihami vrácenými jinými čtenáři. Jméno Monyová jsem neznala.Možná se příběh trefil do mé nálady, ale je to jedna ze dvou knížek, nad kterou jsem se v závěru rozplakala. Touto knihou jsem Monyovou objevila, další její knížky jsem si kupovala a četla, ale žádná se mi už tolik nelíbila. Musím zmínit, že jsem Simonu Monyovou potkala půl roku před její smrtí na besedě.Vypadala jako nemocná - a opravdu byla ....