Bez víry

Bez víry Originální název: Faithless

Domino - 2006
ISBN: 80-7303-294-5

Domino (2006) 80-7303-294-5 391

Existuje bezpočet způsobů, jak zemřít. Ale některé jsou děsivější než jiné. Původně si chtěli vyjít do lesa na procházku a v klidu si promluvit. Soudní patoložka Sára Lintonová a její bývalý manžel Tolliver bohužel musel svůj plán změnit, protože mezi stromy našli bizarní hrob mladé dívky. Po prvním ohledání dojdou k závěru, že příčinou smrti byl strach. Není divu – dívka byla pohřbena zaživa. Při soudní pitvě ale vyjde najevo další skutečnost, která šokuje i otrlou patoložku. Společně s Tolliverem pak sledují stopu, která vede do uzavřené komunity ve vedlejším okrese. Skupina životních ztroskotanců tam vede podivný život podle podivných pravidel, na jejichž dodržování přísně dohlíží otec představený. Zfanatizovaní členové kongregace se sice ohánějí biblí, ale zároveň žijí ve víře, že pohřbení zaživa je správný trest pro hříšníky. Lintonová s Tolliverem tuší, že za maskou svatouškovství se skrývá děsivé tajemství. A když zmizí další dívka, jejich tušení nabude jistoty: samozvaný svatý muž je schopen ďábelských činů... (Založil/a: Kiki_)

orisi
  17. 1. 2014, 12:47
Netuším proč někteří porovnávají tento příběh s jinými . Můj pocit ze čtení je kladný . Velmi dobrý děj jako vždy. Musím říci že brutalita v této knize jen srší . Musím se přiznat že toto téma ..... . Karin se nebojí psát tak že čtenáři tuhne krev v žilách. Sára a Lena jsou krásně popsané . Škoda že nemohu potkat Lenu.... hned bych sní zašel na kávu .
maurarita
  30. 7. 2015, 15:56
Výborný triller ,napětí je stále na vysoké úrovni a místy vystupnováno k maximu ,neuvěřitelně promyšlený příběh s úžasným koncem.
dalimoni
  11. 10. 2011, 0:08
Opět trošku jiné téma, ale Karin si udržela vysoký standart, určitě překonala 4. díl série v pořadí Stigma, které z těch 5 prvních knih série o Sáře a Jefferym hodnotím jako nejlabší. Této knize nechybělo napětí, čtivost, dramatičnost, takže opět hodnotím vysoce nadprůměrně 96% a těším se na další díl série.
sheylka
  16. 9. 2012, 23:34
Nevím proč, ale tahle kniha se mi ze všech těch, co jsem od téhle autorky četla vryla nejvíc do paměti... Doslova se mi zavrtala pod kůži, možná je to tím, že je to trošku na jiné téma, než ostatní knihy, co jsem (celkově z krimi) doposud četla... Mohu jenom doporučit...