Deník citového vyděrače

Mony - Boris Ingr - 2004
ISBN: 80-239-2411-7

Mony - Boris Ingr (2004) 80-239-2411-7 156

Srbský spisovatel Dušan Radović řekl:
„Jsou muži a muži. Někteří dokáží udělat šťastnými mnoho žen, a některým se s bídou povede udělat nešťastnou jen jedinou."
František, hlavní protagonista knihy Deník citového vyděrače, se této teorii vymyká, a úspěšně ničí život své (v pořadí již čtvrté) manželky.

Alaglesia
  11. 7. 2015, 20:34
Dvě dějové linie - život invalidního člověka a úskalí, se kterými se mlže setkat a deník manžela hlavní hrdinky. Ten chlap byl fakt magor. Potkat někoho takového, beru nohy na ramena, i když nefungují. Stejně jako ostatní knihy Monyové, jsem i tuto přečetla jedním dechem.
Neli.studentka
  8. 1. 2014, 12:02
Knížka mě ohromila. Nejdříve jsem ji četla jako vtipný příběh o jednom manželství, ale pak se to začalo měnit a já se nepřestávala divit. Konec byl možná předvídatelný, ale stále se mi tomu nechtělo uvěřit. Odložila jsem ji asi před pěti minutami a moje pocity teď: zoufalství a smutek.
Knihomolka
  23. 6. 2014, 11:12
Další kniha z pera Monyové, kde se opakuje motiv nepříliš šťastného manželství. V tomto případě kniha přináší přesně to, co čtenář očekává již z jejího názvu. Nic víc, nic míň. Čtivé a i trochu varující nad tím připoutat se pevně k někomu, koho ani pořádně neznáme.
maddean
  29. 8. 2011, 14:20
Opravdu zajímavá a napínavá knížka. Celou dobu mě vytáčela postava Františka, to jak se dokázal celou dobu přetvařovat. Opravdu mě to chytlo. Určitě stojí za to si ji přečíst.
deniska89
  14. 2. 2016, 11:35
Obsahuje spoiler spoiler Knihu jsem dočetla a vlastně moc nevím co si o ní myslet. Je psaná čtivě, to ano. Místy je použitá opravdu krásná čeština, o slovní zásobě autorky není pochyb. Ale ten příběh. Na mě moc protikladů a rozporů. Jak sebevědomá, cílevědomá žena, která dokáže vybudovat milionový podnik, může propadnout nátlaku okolí a vzít si prvního ňoumu, který se jí namane? Konec mi přišel také absurdní. Těžko hodnotit z pozice zdravého člověka, za mě tomu chybělo víc propracovanosti.
Teracek
  20. 4. 2016, 21:15
Obsahuje spoiler spoiler Knizku jsem precetla behem 24 hodin a nemohla jsem prestat cist.Spolu s A. jsem zazivala vztek,smutek i bezmoc. Kdyz A. popisuje dobrou knihu,uplne mluvila v te chvili za me:" Ke konci zpravidla ctu rychleji,ocima preskakuji nepodstatna slovni spojeni,abych uzuz vedela,jak pribeh dopadne.Prokousu se k zaveru,knihu zaklapnu a pripadam si,jako by me opustil dobry pritel,..."
nikolavojtackova
  21. 2. 2013, 15:26
Knížka skvěle napsána. Byla mou první od této autorky. Příběh byl ze začátku napínavý, ale čím víc se blížil konec, vše bylo jasnější a jasnější. To ale neubírá na kvalitě příběhu. Super a objednávám si další příběhy od Simony M. :)
ewina
  31. 3. 2012, 14:12
Tato knížka je v pořadí mou devátou přečtenou od Simony Monyové. Je pravda, že pointa příběhu je čím blíže ke konci, tím více předvídatelná, ale přesto poslední stránky nenudí a konec je psán velmi poutavě, takže člověk hltá každé slovo. Stejně jako ostatní knihy od této autorky i Deník citového vyděrače doporučuji!
sheinee
  11. 10. 2010, 13:38
Na této knize mě trochu zklamalo, že již od začátku jde vytušit pointa celého příběhu. Šlo o první knihu od této autorky kterou jsem četla. Kniha mě plně nepohltila ale jedná se o poměrně čtivou literaturu, což budou asi všechny knížky od paní Monyové.