Třetí oko

Originální název: The Third Eye

Trigon - 1996
ISBN: 80-85320-78-9

Trigon (1996) 80-85320-78-9 184

Záhadná osobnost již zesnulého autora vyvolává i dnes polemiku o pravdivosti jeho sdělení. Vstupte do zvláštního světa lhaského kláštera a podstupte tradiční zasvěcení do tibetské filosofie spolu s malým Lobsangem Rampou.
Dotisk nejslavnějšího dílu z řady knih o chlapci, z něhož se stal lama s otevřeným třetím okem. (Založil/a: Kiki_)

dollyk
  30. 11. 2016, 9:51
Tuhle knihu mi doporučila má učitelka češtiny na základce pár let po revoluci, myslím v roce 1995. Bylo mi šestnáct a v té době padla tahle rada na úrodnou půdu. Moje první setkání s východním náboženstvím a způsobem myšlení podané opravdu čtivou formou. Dnes už bych po ní nesáhl, protože jsem četl spoustu jiných lepších, které mi romantizující pohled autora mírně poopravily, ale nazačátek mé cesty za pochopením buddhismu a poté vlastně i třeba beat generation, které by se mi bez téhle knihy nikdy nepodařilo pochopil a zamilovat, to bylo impozantní. Jen s ohledem na svůj dnešní pohled ubírám dvě hvězdy, ale před dvaceti lety by dostala plný počet.
kakamylka
  8. 11. 2011, 12:30
Zpočátku jsem nevěděla zda knihu odložit a začít číst jinou. Ale pak se poutavý příběh skvěle rozběhne, že jsem hned po přečtení sáhla po dalších knihách tohoto autora.