Velké příběhy

Velké příběhy Originální název: Suuret kertomukset

Havran - 2003
ISBN: 80-86515-26-5

Havran (2003) 80-86515-26-5 112

Pozoruhodný finský prozaik, dramatik a publicista Juha Seppälä (nar. 1956, česky vyšla novela Švihadlo, 1996) ve svých dílech zpracovává v podstatě jediné téma: úpadek civilizace a mezilidských vztahů v současné epoše. Rovněž povídková sbírka Velké příběhy se vyznačuje originálními náměty, ztvárněnými s lehkou ironií, avšak zároveň brilantním vypravěčským stylem. Jednotlivé příběhy, jejichž hrdiny jsou např. podomní prodavači žebříků, venkovský "balík", který se účastní kulturistických závodů na Islandu, či zedník pracující na stavbě v Saúdské Arábii, představují jakési spektrum výsečí, z nichž lze sestavit škálu nejen pro tohoto autora velmi specifickou, ale také – především z hlediska českého čtenáře – přínosně inspirativní. (Založil/a: Kiki_)

Juha Seppälä Juha Seppälä
*09.01.1956

sad
  30. 12. 2010, 18:37
Povídky jsou absolutně o ničem a nemají vůbec žádný konec, ale přesto v nich nacházím jisté kouzlo a poselství, které donutí čtenáře přemýšlet. Navíc mě tato kniha inspirovala k úspěšnému napsání maturitní slohovky.