Synáček

Synáček Originální název: Synáček

Československý spisovatel - 1981

Československý spisovatel (1981) 184

Baladicky laděná psychologická novela rozvíjí příběh statkářského synka, posměšně zvaného Synáček, zprvu výtržníka a povaleče, později samotářského misantropa a posléze podnikavého hospodáře a průmyslníka, jemuž se manželství stává hybnou silou žití a jenž po smrti ženy nenachází smysl života a vyčleňuje se z lidského kolektivu. (Založil/a: Kiki_)

Rames
  22. 5. 2015, 12:05
Vyprávění o lidském životě psané pomalým jakoby ledabylým tempem , nedostatek jakýchkoli zápletek činí toto dílko lidským a uvěřitelným. Jakoby nám tato příhoda byla podávána v hospodě u piva o člověku kterého jsme kdysi znali.
Pokud máme při čtení hledat jiný rozměr, tedy bolest člověka nad ztrátou blízkých, musíme sáhnout hodně hluboko do své fantazie.
gabinaz
  29. 9. 2011, 11:55
Tato kniha se mi dostala do ruky omylem, když mi bylo asi 13 let. Přečetla jsem ji jedním dechem. Líbila se mi specifická propracovanost hlavních postav, tak typicky havlíčkovsky , děj, doba, prostě všechno. U jeho knih vždycky najdu postavu, se kterou se můžu stoprocentně ztotožnit, nevím ,jak to ten chlapík dělal...