Ledový oheň

Originální název: Frostfeuer

Nava - 2008
ISBN: 978-80-7211-276-0

Nava (2008) 978-80-7211-276-0 236

Tajemný příběh z mrazivého Petrohradu - souboj mezi kouzelnicí Tamsin a chladnou Sněhovou královnou. O vítězce nerozhodne magie, ale odvaha malého děvčátka... Nejúspěšnější titul autora fantasy trilogie "Piráti z Karibiku" získal prestižní mezinárodní cenu Corine 2005. (Založil/a: Kiki_)

PeťkaW.
  13. 5. 2016, 17:25
Moje první setkání s tímto spisovatelem je víceméně dílem náhody. Každopádně jsem si řekla, že když už mám knihu doma, byla by škoda ji nepřečíst. Ledový oheň je spíš taková milá pohádka pro mladší generace nactiletých, ale musím říct, že se moc dobře četla. Kniha je v první půlce taková poznávací. Seznamujeme se s postavami, jejich životy, strachy, minulostí. Až na konci druhé půlky se začne taky něco dít. Děj ničím extra nepřekvapí, ale díky stylu psaní nenudí a i slabší místa s pramálem akce rychle utíkají. Meyer mě zaujal a pokud budu mít možnost přečíst si od něj nějaká další díla, udělám to ráda.