Stavitelka pyramid

Poprvé vydáno celosvětově: 2005

Knižní klub - 2010
ISBN: 978-80-242-2617-0

Knižní klub (2010) 978-80-242-2617-0 542

Malá Nofret se ve věku čtyř let vydá se svým otcem Kamosem, chudým rolníkem od Nilu, do hlavního města Memfidy. Kamose si tam chce vybudovat novou existenci a stát se dělníkem na stavbě faraonových pyramid.
Písař Aperire záhy pozná Nofretino nadání a dosadí ji na staveniště jako písařku. Také vedoucí stavby Api využívá kreslířských a matematických schopností dítěte. Když posléze faraon jmenuje vedoucím stavby Kamose, otec a dcera nesou zodpovědnost za stavbu pyramidy.
Avšak ve věku dvanácti let se Nofret proti vůli svého otce začne připravovat na úlohu kněžky ve škole při memfidském chrámu. Záhy si ale uvědomí, že náboženská dogmata ji velmi svazují, a rozhodne se jít vlastní cestou a vystudovat architekturu. Její zvídavé, otevřené a přímé vystupování způsobí, že si jí všimne i faraon Snofru. I jeho syn Rahotep usiluje o přízeň krásné a nezávislé mladé ženy.
Stavba první pyramidy v egyptských dějinách se stává pro Nofret bojem s časem, zatímco faraon Snofru musí bojovat proti vlastní rodině, která ho chce svrhnout. Zdá se, že sloupy jeho moci se rozpadají, ale Nofretina láska je věčná... (Založil/a: capkova.michala)

Barbara Goldstein Barbara Goldstein
*27.02.1966 - †23.03.2014

Ariko
  16. 11. 2014, 13:11
Moc krásné. Moc jsem si čtení užívala. A jen moje osobní poznámka - knihy o Egyptě se mi nejlépe čtou v létě při parnu, protože se člověk dokáže do situace alespoň trochu vžít :) V zimě to není ono