Čarodějnice a vévoda

Čarodějnice a vévoda Originální název: Die Hexe und der Herzog

Knižní klub - 2010
ISBN: 978-80-242-2584-5

Knižní klub (2010) 978-80-242-2584-5 400

Mladá kuchařka Lena, která je už delší dobu na stopě ožehavému rodinnému tajemství, sotva může uvěřit svému štěstí, když dostane místo v zámecké kuchyni na dvoře vévody Zikmunda, a navíc získá mimořádnou důvěru mladé vévodkyně. Brzy ale pochopí, že prostopášným životem pověstný Zikmund má spadeno i na ni.
Nic z toho nezůstane utajeno před bývalou vévodovou milenkou Almou, která touží po pomstě. Obviní z čarodějnictví šest žen, mezi nimi také Leninu tetu Els. Inkvizitor Heinrich Kramer plánuje nemilosrdný, rychlý proces. Nepočítá však s mladým právníkem Johannesem Merwaisem, který Lenu miluje.
Mladý muž se bez bázně a s velkou obratností ujímá nevinných žen a dokáže porazit Kramera jeho vlastními zbraněmi. Následuje tvrdý zápas o jejich svobodu, podporovaný v neposlední řadě vévodou Zikmundem, který netuší, kdo Lena ve skutečnosti je...
cena (Založil/a: capkova.michala)

Jadelaine
  5. 8. 2013, 17:50
Autorka opět potvrdila svou úžasnou schopnost spojit reálie a vlastním příběhem. Úžasně napsané, skvěle vykreslené postavy.
Alibero
  10. 6. 2012, 17:29
Miluju historii. Proto o ní taky ráda čtu a pokud je okořeněna nějakým zajímavým dějem, z mé oblibené doby - Středověku, jsem v sedmém nebi. Kniha se mi líbila už kvůli námětu upalování čarodějnic, o které se zajímám. Velmi kvalitně napsané, vůbec jsem se nenudila..
Karolína.K
  5. 10. 2013, 11:13
Velice čtivá a hezká kniha, se zajímavým příběhem. Na knize je poznat, že její autorkou je vystudovaná historička, především na odkazování a prolínání smyšleného příběhu se skutečnými historickými událostmi a postavami. Což dělá knihu ještě zajímavější.
Kimon
  19. 11. 2013, 9:17
Brigitte Riebe z pozice vystudované historičky dokonale zvládá nejenom skutečné historické děje a postavy, ale umí je i zasadit skvěle do děje napínavého, částečně smyšleného a částečně skutečného velmi dobře čtivého příběhu z 16. století z oblasti rakouského Insbucku. Na konci knihy přidává autorka tzv. historický doslov, ve kterém čtenáři blíže popíše skutečné historické postavy zasazené do příběhu.