Sloupy věčnosti

Sloupy věčnosti

Knižní klub - 2010
ISBN: 978-80-242-2688-0

Knižní klub (2010) 978-80-242-2688-0 584

Sarah se již v mládí rozhodla, že se nepodřídí roli, která je jí určována, nýbrž vezme osud do svých rukou. Po boku manžela, italského jarmarečního siláka Giovanniho Belzoniho, procestovala celou Evropu. Nakonec jako jedna z prvních evropských žen pobývala v Egyptě, tajemné zemi, jež se na začátku 19. století právě začínala otevírat modernímu světu. Žena zde byla považována buď za lacinou pracovní sílu, nebo za ozdobu harému – a také muži kolem Sary jsou přesvědčeni, že vědí, co se na ženu sluší a patří a co ne. Sarah záhy pochopila, že nestačí odvážit se pouze jednoho kroku vpřed. Vydává se proto na vlastní cestu, od pyramid nedaleko Káhiry přes Abú Simbel až do Svaté země – a každý nový objev ji vede k novému rozhodnutí… (Založil/a: Kiki_)

Tanja Kinkel Tanja Kinkel
*27.09.1969

trynitrix
  6. 12. 2012, 13:19
Kniha úžasná i když to sem tam někde vázlo jak v příběhu tak v mém čtení :-D ale jsem ráda že jsem si tu knížku přečetla to je jako s Egypťanem Sinuhetem taky sem dělala drahoty a pak jsem byla nadšená. Miluji staré egyptské příběhy a normálně mam chuť po přečtení vyrazit po památkách které objevil Giovanni Belzoni. A co se týká jeho manželky Sarah obdivuji co dokázala viz. v příběhu různé dlouhodobé cestování atd.