Proroctví

Poprvé vydáno celosvětově: 2009

Jota - 2010
ISBN: 978-80-7217-768-4

Jota (2010) 978-80-7217-768-4 358

Jako by se předpovědi věhlasného francouzského lékaře a astrologa začínaly s děsivou přesností naplňovat! Je na Jonathonu Payneovi a Davidu „D. J.“ Jonesovi, bývalých členech speciálních jednotek americké armády, aby podstoupili zápas na život a na smrt s rafinovaným a nelítostným vrahem a postavili se těm, kdo chtějí zneužít Nostradamovo vědění pro své temné záměry. Hraje se o tajuplné čtyřverší napsané na pergamenu, které je třeba rozluštit… Další ze strhujících thrillerů Chrise Kuzneského nabízí vše, co od něj příznivci románů Meč boží, Znamení kříže a Ztracený trůn očekávají — tajemství, napětí, akci i osobitý humor. (Založil/a: Kiki_)

Chris Kuzneski Chris Kuzneski
*02.09.1969

Adam Walder
  12. 2. 2011, 17:51
Proroctví od Kuzneskiho jsem si koupil díky nádhernému obalu a docela poutavé popisce. Knížka samotná ale není tak napínavá a dramatická, jak se nás snaží přesvědčit autor i další recenzenti na obalu. Přečíst se dá, ale celou dobu mi přišlo, že autor se zhlédl v dílech Morrella, Browna či Deavera a snaží se tvořit v jejich duchu. Bohužel se mu to nedaří a příběh je vyprávěn poměrně naivně. Co je horší, po čase mě začala téměř unavovat "nesmrtelnost" hlavních hrdinů a autorem neustále zdůrazňované jejich kvality a přednosti. Když se do toho přidá sexy brunetka, máme trojku k pohledání a můžeme se s nimi vydat za tajemstvím Nostradamova dědictví. Konec je poměrně otevřený a stejně jako celý děj na mě vyzněl poněkud plytce. Jestli chcete nenáročnou četbu na dovolenou k moři nebo jste tuto knížku náhodou dostali darem, neděste se a přečtěte si ji. Nic od ní nečekejte a třeba vás příjemně překvapí. U mě se tak bohužel nestalo.
Tynulinek
  9. 2. 2011, 22:46
Kniha se jmenuje Proroctví a již na titulní straně je uvedeno, že se bude jednat o "poslední tajemství proslulého Nostradama". Jenže to, že se jedná o Nostradama, se v ději máme dozvědět až za třemi čtvrtinami knihy, přibližně 300 stránek máme pátrat po tom, odkud tajemný pergamen pochází, proto mi připadá značně nevhodné vše prozradit už na titulní stránce. Příběh tím ztratil moment překvapení, pořád jsem jen čekala, kdy na to konečně přijdou.