Láska a jiné nemožnosti

Láska a jiné nemožnosti Originální název: Love and Other Impossible Pursuits

Jota - 2010
ISBN: 978-80-7217-767-7

Jota (2010) 978-80-7217-767-7 336

Cesty lásky, ztráty a bolestných absurdit moderního života v dojemném, ironickém a upřímném románu vysoce uznávané spisovatelky Ayelet Waldmanové.
Když Emilii zemře její novorozená dcera, přivádí ji pohled na kterékoli jiné dítě k slzám. Středeční odpoledne trávená ve společnosti nevlastního syna — obsedantního a vševědoucího předškoláka Williama vytrubujícího do všech stran moudra své matky — ji tlačí na okraj vlastních možností. A když se jeho nekonečné dotazy začnou obracet ke smrti jejího miminka, Emilie je v koncích. Copak nikdo nechápe, jak časově náročná sebelítost vůbec je? Skrze mnohé nezdařené pokusy navázat vztah s Williamem si Emilie uvědomuje ironické kouzlo rodinného života.
Mezinárodní bestseler - podle románu natočil režisér Don Roos v roce 2009 film s Natalií Portmanovou v hlavní roli. (Založil/a: Kiki_)

Ayelet Waldman Ayelet Waldman
*11.12.1964

teite
  22. 7. 2016, 12:25
V rámci žánru oddechové literatury je to skvělá kniha. Ke konci možná trochu ztrácí dech, ale složitost vztahů mezi dospělými i dospělými a dětmi vystihuje velmi pěkně. Film jsem neviděla, jistě to bude srdcebolná záležitost, takže si ji ušetřím. Na knize je totiž pozitivní, že dokáže i na překvapivých místech vykřesat jiskřičku humoru.
b.w.
  6. 1. 2015, 9:21
Báječný román, takový, který ve Vás cosi zanechá... Připadalo mi, jako by hlavní hrdinka stála vedle mě, vše jsem jí věřila a moc držela palce. Těším se ještě na shlédnutí filmu.