Mírně pravdivý příběh Cedry B. Hartleyové

Mírně pravdivý příběh Cedry B. Hartleyové Originální název: The Sligtly True Story of Cedar B. Hartley

Knižní klub - 2006
ISBN: 80-242-1780-5

Knižní klub (2006) 80-242-1780-5 195

Nemusíte být dospělí, abyste věděli něco o životě - a Cedra B. Hartleyová toho ví spoustu. Je chytrá, zrzavá, svérázná, "špatná v matematice, dobrá v tělocviku", má psa, který se jmenuje Smraďoch, a je jí třináct. Umí se dívat kolem sebe a má spoustu trefných postřehů o své rodné Austrálii, o městě, kde žije, o mámě, starším bratrovi, kamarádech z okolí i lidech, kterým je lepší se vyhnout. A kdybyste to náhodou nepochopili, tak vám to i nakreslí. Cedra má spoustu otázek. Jako proč jí máma nechce nic říct o tátovi, který umřel, když byla ještě malá. A proč její bratr Barnabáš utekl z internátní školy, kam ho poslali, protože na střeše pěstoval marihuanu. Kam se ztratil skateboard jejího nejhoršího nepřítele Harolda. A jestli ji ten záhadný kluk Kite, který našel jejího ztraceného psa, žije jenom s tátou a maminku má u cirkusu, naučí opravdovou akrobacii. Cedra má naštěstí taky spoustu nápadů. Třeba jak nakreslit koně v dárkovém balení, jak změnit svět kolem sebe, jak vést neobyčejný život a jak pomoct Ricci, té jugoslávské paní odvedle, jejíž pes Bambi nutně potřebuje operaci... (Založil/a: Yadnee)

#deník
Martine Murray Martine Murray
*??.??.1965

Pim
  11. 12. 2016, 19:08
Kniha je sice určena primárně dětem mírně dospívajícím, ale to jí nic neubírá na půvabu. Právě jsem četla nějakou detektivku, která mne ve svém průběhu pomalu ale jistě začínala nudit. Když tu se mi dostala do rukou tato útlá knížka se slovy - přečti si to. Ta k jsem založila detektivku a pustila se do čtení. Bylo to jako pohlazení a navíc pár perliček na dně čtení. Krásné a milé.
K detektivce se mi nějak nechce vrátit.