Manželky na odpis

Manželky na odpis Originální název: Manželky na odpis

Mony - Boris Ingr - 2002
ISBN: 80-238-8938-9

Mony - Boris Ingr (2002) 80-238-8938-9 140

„S cizími ženami nemáme spát. Správně! Ale ženy, s nimiž spíme, nejsou přece tak docela cizí" tak zní citát G. Lauba, který je zároveň mottem knihy Manželky na odpis. Je to sarkastický příběh o manželkách nahrazovaných manželkami mladšími, méně opotřebovanými a méně okoukanými, je to příběh o opuštěnosti, kompromisech, žárlivosti, nevěře, rodičovství a strachu ze stárnutí. Celý děj je vyprávěn třemi ženami, které spojuje podobný osud a názor, že věrný, milující manžel je na seznamu vyhynulých druhů.

Alaglesia
  29. 5. 2014, 12:50
Opravdu povedený příběh tří žen, jejichž osud se navzájem proplétá. Líbilo se mi, že to bylo opravdu ze života. Přes tragikomický osud jednotlivých hrdinek, jsem se nad některými komickými scénami opravdu zasmála.
Hedvika
  2. 8. 2016, 6:01
Je to ma prvni kniha od autorky. Měli jsme ji doba, a já se snadno začetla
Cervenou knihovnu moc neznam a neholduju ji.... ale na vztahovku to nebylo vubec spatne.

Nezlobte se na me, ale na zacatku knihy me nekolikrat problesklo hlavou, ze jestli byla Monyova takova, jako jeji hlavni hrdinky, mlatila bych ji taky (ja vim, cerno-cerny humor, ale za myslenky nemuzu). Byla to sama zavist, nenavist, prani vseho spatneho.
Kniha se mi zacala libit asi od poloviny, a parkrat me zastihl i moment prekvapeni a vykulenych oci. Pritom pribehy nebyly nijak nerealne. Dobre zpracovana psychologie postav (castokrat jsem si v mnohe situaci vzpomela na nekterou z mych znamych), ikdyz jsem si na zacatku myslela, ze vsechny tri zenske jsou naproste slepice (no, vlastne jsem si to do konce knihy ani neprestala myslet :D ... ovsam na zacatku je to opravdu az znatelne), ale od urciteho momentu jsem si k tomu zacala rikat: ti chlapi jsou svine, a zenske proste opravdu asi maji tu onu povestnou intuici :D :D mam rada, kdyz maji knizky na konci alespon nejake rozuzleni (a nerozplynou se jen do nicoty a neznama), a to jsem zde vicemene dostala. dobry styl psani, cte se rychle a snadno. asi si od autorky jeste nekdy neco prectu :) je to lehke, odpocinkové cteni, precteno za necely den.
Martas006
  19. 6. 2016, 17:34
Moje první knížka od Monyové a nezklamala. Knížka se mi líbila, byla hodně čtivá. Těším se na další knihy od této spisovatelky.
zhuzanečka
  2. 5. 2012, 12:31
Zatím jsem od Simony Monyové četla pár knih, ale tahle byla zatím nejlepší ;) Přečetla jsem ji během jednoho dne a nemohla se od ní odtrhnout narozdíl třeba od Blonďaté stíhačky která byla hrozná pitomost :) A při dočtení této knihy mi přišlo hrozně líto co se jí stalo a jak dopadla :((
ewina
  7. 2. 2012, 13:29
Příběh tří žen. Tří žen, které si žijí své osudy, a přece mají tolik společného. Zatímco u jiných knih bývá zvykem, že jako čtenáři sympatizujeme s hlavním hrdinou, v případě Manželek na odpis dokážeme mít pochopení pro všechny tři hlavní aktérky, ač jsou jejich tužby značně protichůdné. A co víc - autorka ví, o čem píše. Devádesáti osmi procenty situací si zajisté sama prošla, sto procent pocitů si musela prožít na vlastní kůži. Stránku po stránce nechává odhalit ženskou duši. Proto je tolik oblíbenou autorkou PRO ŽENY a proto čtenářům - mužům může její dílo připadat jako "hrůza"...
matthewmatt
  2. 10. 2011, 14:35
Ach bože. Vím že z úcty k mrtvým jde dnes o "vrchol literatury"... ale červená knihovna Sandry Brownové je s tímto počinem docela srovnatelná. Každá situace je bezmezné drama, každý prožitek je bolestný a rozervaný a ve skutečnosti jde o ho*** - kniha "ze života", která postrádá napětí a která může zaujmout jen tím, že zrovna ten Váš nudný život si můžete prožít znovu, stejně nudný, na papíře. Neumělé obraty (místy vyloženě stupidní), klišé, pravopisné chyby. Se vší úctou k zesnulé Monyové - tohle je hrůza!