Divoké děti lesů

Divoké děti lesů Originální název: Wild Animals I Have Know

Mladá fronta - 1968
ISBN: 14-74 23-057-68

Mladá fronta (1968) 14-74 23-057-68 164

V této knížce bude čtenář s napětím sledovat výboje šedého vlka Loba a jeho smečky,příběh havrana Stříbrňáka,tragický osud legendárního mustanga a liščí matky i přběhy mnoha dalších.Vyprávění o zdánlivě nenápadných,ale v autorově podání nezapomentelných hrdinech,je čtenářským zážitkem pro každou generaci. (Založil/a: Kiki_)

olla
  22. 2. 2015, 21:40
Tuto knihu jsem četla jako desetiletá a nyní po mnoha letech jsem si ji zase půjčila. A stejně jako tehdy jsem měla v očích slzy pro Loba i pro liščí matku Ryšku. Nedá mi, abych zde kousek neocitovala ... pro ty, kteří váhají, zda po knize sáhnout - je to opravdu dokonalá kresba zvířecí duše, jak zde již někdo uvedl.
"... stav zvěře se zjišťuje, až kdy napadne sníh. Nastala zima a já poznal, že Ryška již nepobíhá v Erindalském lese. Nevěděl jsem, kam odešla, jen to, že je pryč.
Snad odešla do nějakých jiných odlehlých končin, aby uprchla před truchlivou vzpomínkou na svá zavražděná mláďata a druha. Anebo - jak to dělají matky divočiny - opustila úmyslně toto slzavé údolí stejnou cestou, kterou poslala na svobodu své poslední mládě...!

Mimochodem film Lobo, šedý vlk byl stejně vynikající.
волчи́ца
  30. 11. 2011, 20:53
Škoda, že jsem první a jediná, kdo se k této knize ozval. Dokonalá kresba zvířecí duše. Člověk pak zjistí, že od té jeho není až tak rozdílná...