Poslední extáze

Poslední extáze Originální název: Poslední extáze

Mony - Boris Ingr - 2002
ISBN: 80-238-9752-7

Mony - Boris Ingr (2002) 80-238-9752-7 150

Váš zadek dávno není tak pevný jako ve dvaceti, vlastní děti k Vám promlouvají svahilsky a manžel s Vámi nehovoří pro změnu už vůbec? Nevěšte hlavu, nejste v tom samy. I hrdinky Poslední extáze prožívají krizi středního věku, a snaží se zpomalit ujíždějící vlak bláhovými skutky.

Kůstka
  10. 3. 2013, 9:55
Jako obvykle jsem knížku od Simony zhltla za jeden den, spíše večer. Je to prostě pořád o ženách, ať vdaných nebo opuštěných, ale každá si prochází něčím jiným.. Tady jsem si představovala, že tu budou hrát větší roli drogy, když už teda ta extáze v názvu.. ale i tak povedené.
calamity-jane
  6. 2. 2014, 9:37
Tohle se čte jedním dechem, ale všechno je to tak nějak na jedno brdo, ale jako odreagování po náročných dnech ve škole či práci je to fajn.
Na téhle knížce mi přišlo fajn, že je více "vypravěčů," prostě psána z pohledu více lidí.
bobos
  31. 7. 2011, 18:37
Moje první knížka od Simony Monyové. Nevím proč, ale myslela jsem si, že to bude humorná knížka. Již po přečtení pár stránek bylo jasno, že srandu hledám marně. Za to děj, který se přede mnou rozvíjel, mě natolik pohltil, že jsem se nemohla od knížky odtrhnout, dokud jsem se nedostala na konec.
frikulinka81
  13. 8. 2016, 15:07
Obsahuje spoiler spoiler Poutavý příběh, ve kterém se prolínají osudy dvou rodin, jsem přečetla opět během šesti hodin. Tak moc mě zaujal. Po kapitolách se zde střídají úhly pohledu jednotlivých postav, i když je to psáno er-formou.
Hlavní postavou je Irma, úspěšná módní návrhářka, její manžel Albert, ne moc schopný pojišťovák, a jejich dvacetiletý syn Sebastián, homosexuál, který se proto cítí být outsiderem a spáchá pokus o sebevraždu, jenž mu bude v závěru knihy nakonec osudná. Irma se zaplete s jeho psychiatrem, Albert odolává touze své mladé kolegyně Renáty. Na nevěru Alberta upozorní anonym od ukřivděné sousedky. Jejich vztah se potom paradoxně zlepší. Po smrti jejich syna Irma od Alberta odchází a chce začít znova nový život. Synovu smrt dává Albertovi za vinu. Rouhal se, když si přál jeho smrt, protože je teplouš.
Zlata, Irmina kamarádka a barmanka, žije sama se svou dospívající dcerou Šárkou, se kterou má komplikovaný vztah. Zlata udolá Luďka, zubaře, který zase marně prahne po Irmě, a nastěhuje se k ní. Zlata je hrozně žárlivá a to Luďka svazuje tak moc, že nalézá útočiště u její dcery, se kterou nakonec odejde.
petra.kanajlova
  16. 1. 2015, 15:03
Kniha která se čte sama. Velmi mi bylo líto Irmina manžela. Chudák byl ušlápnutý. Ve skrytu duše jsem mu fandila víc než Irmě, která si ho nevážila. Opravdu velmi surově a přitom taktně odhaluje pocity postav a bez zbytečného obalu poukazuje na tvrdou realitu jejich životů.
Anyzz
  10. 11. 2012, 11:09
Knížka byla velmi dobrá, ale bohužel se mi už pletou děje a postavy všech knížek od S.M., proto musím porovnávat s tou, kterou jsem četla jako první a zde ubrat jednu hvězdičku. I tak jsou knížky skvělé a všem je doporučuji přečíst.