Hodinový strojek

Hodinový strojek

Podtitul: aneb, Příběh na jedno natažení

Originální název: Clockwork or All Wound Up
Poprvé vydáno celosvětově: 1996

Mladá fronta - 2006
ISBN: 80-204-1302-2

Mladá fronta (2006) 80-204-1302-2 94

Některé příběhy jsou jako hodinový strojek. Natáhneš je a ony jdou, ubíhají a nic je nezastaví. Hodinářský učedník, mechanický rytíř v brnění, malý princ se strojkem místo srdce a tajemný doktor Kalmenius, o kterém se povídá, že je to sám ďábel… Vezmeš tyto postavy, usadíš je ve vyhřátém hostinci uprostřed zasněžené zimní krajiny, otočíš klíčkem a tím v nich probudíš život. Pojednou se začne odvíjet vzrušující romantický i strašidelný příběh, nezadržitelně, tik tak, jako neúnavný hodinový strojek. Brilantní vypravěčské umění světoznámého britského spisovatele ocení malí i dospělí čtenáři. (Založil/a: Kiki_)

vladislaus
  31. 7. 2013, 14:36
Krátký příběh a překvapivě dobrý. Přirovnal bych to ke stylu E.A Poea a E.A. Hoffmanna. Já v příběhu vidím i faustovské téma.
Th3 T3mpt3r
  31. 7. 2012, 21:40
Skvělý mrazivý příběh, jenž je napsán skutečným mistrem. Snad bych jenom chtěl všem tuto kraťoulinkou povídku doporučit, stojí to za to.