Sanctum

Fantom Print - 2008
ISBN: 978-0-7398-022-1

Fantom Print (2008) 978-0-7398-022-1 380

Pokračování knihy Ritus.

Sanctum. Nejposvátnější látka na zemi, může způsobit zázraky, nebo přinést smrt.
Kniha střídavě popisuje 2 příběhy.
V prvním příběhu (opět 2. polovina 18. století) se Jean Chastel spolu s abatyší Gregorií vydávají do Říma, kde pod záštitou vysokého církevního hodnostáře vytvoří společenství bojových sester, spolu s kterým se pokouší ukončit hrozbu další bestie, která se stejně jako oni přesunula do Říma. A navíc se blíží další volba Papeže.
Ve druhém příběhu (opět 21. století) se Eric von Kastell vydává do Říma, kde naráží na odkaz abatyše Gregorie a také na přetvrávající společenství, které ona kdysi vytvořila. Jeho nakažená láska Lena je u jeptišek, které se jí pokoušejí dostat z moci bestie, zatímco Eric se opět vydává do boje s bestiemi.
Podaří se Ericovi po tolika letech tento boj dokončit? (Založil/a: Parm)

HeM
  10. 8. 2012, 23:45
Sex, Akce, Vlkodlaci, Znělka A-Teamu, Auta, Zbraně, 18 století, 21 století, co víc si přát? Já se tada bavil ostošest.. Akorát u tady je to dost smutný, což já pak nemusím, protože jsem taky pak smutnej, ale je to povedené.. U celé ságy ještě musím pochválit postoj vůči křesťanství, protože mám celkem velmi podobné.
ronynka
  15. 10. 2011, 15:30
Tuhle knizku uz mam par let doma, ale jeste jsem se nikdy neprekousala nudnym zacatkem. Dokonce ani muj pritel tu knizku nemohl docist, vzdycky u ni usnul.
Zlatokrt
  24. 5. 2011, 10:51
Divná směska. Jak Ritus, tak Sanctum na mě působily jako kombinace detektivky, červené knihovny a knih D. Browna, do které se autor snažil přidat něco z Patejla. Výsledek je pro mě poněkud rozpačitý. Pár nápadů dobrých, pár absurdních, některé scény dobře napsané, přes některé jsem se křečovitě prokousával, abych je měl už za sebou. Pár věcí tam vůbec nezapadlo a pár nápadů bylo naprosto absurdních. Doufám, že sága o trpaslících bude čtivější, tuhle knihu znovu číst nehodlám.
Roux
  28. 9. 2014, 19:56
Řekla bych, že kvalitně je na tom Sanctum stejně jako Ritus. Pohodové čtení, tak od poloviny mi nedávalo spát, takže jsem odsouvala vše stranou jen, abych mohla knihu dočíst. Konec byl lehce překvapiví - do jisté míry jsem to tušila, ale trošku jinak. Doporučuji tedy stejně jako první díl.
Latrollka
  5. 6. 2014, 12:59
Jak již jsem se zmiňovala u prvního dílu Ritus, jedná se o velmi povedenou knihu, kde nechybí napětí, fantasy prvky, ale také historická fakta. Jelikož se zde prolínají dvě časové roviny a to 18 a 21 století, je zde i velmi pěkně vykresleno chování lidí příslušící danému období.