Originální název: Seržant

Triton - 2015
ISBN: 978-80-7387-869-6

Triton (2015) 978-80-7387-869-6 232
Klub Julese Vernea (2002) 80-85892-63-4 270

Realita světa obyvatelného lidmi je křehká, síly chaosu, nadány vlastní inteligencí, číhají na sebemenší příležitost, jak zvrátit rovnováhu ve svůj prospěch. Zákony lidí jsou tvrdé a ne vždy spravedlivé. Vše je podřízeno jedinému: Zachovat svět.
Hranice střeží vojáci a navzdory nejmodernější technice a nejsofistikovanější válečné magii umírají často a rychle. Navíc - ne vždy přichází nebezpečí z vnějšku. Pamatujte, musíte dobře uvážit, zda použít meč, zákopnickou lopatku, velkorážní karabinu či svůj mozek. Zmýlená zde neplatí - v tom případě jste mrtví... (Založil/a: Ladson)

ondrasek
  14. 4. 2013, 22:24
Knížku jsem odložil po 40ti stranách. Kouzla čáry magie - nic pro mě. Sáhl jsem po ní omylem, proto nehodnotím.
Ciba
  9. 5. 2015, 17:38
Celkově slabší kus. Vlastně možná i horší než slabší. Příliš mě nezaujala ani zápletka, ani prostředí, ani hlavní hrdina. Když k tomu přičtu i rozpačitý konec, řadí se Seržat mezi vůbec nejméně záživné čtivo z Žambochovy dílny. Celé to zachraňuje sem tam slušný dialog a pár dobře napsaných akcí. Jelikož se ale považuji za věrného fanouška, přivírám obě oči. I mistr tesař se někdy utne žejo? Ostantně jiní z toho stále můžou slintat radostí!
svenny
  13. 9. 2012, 15:29
Jako obvykle do detailu propracovaný systém přírodních zákonů, které jsou tak trochu jiné, svižný, téměř detektivní příběh, no prostě super knížka!
Zlatokrt
  11. 9. 2011, 22:35
Jedna z mých nejoblíbenějších knih, zejména kvůli velice čtivému stylu, kterým je psaná. Děj vlastně není až tak výjimečný, i když detaily a prostředí jsou poměrně originální.