Pěšky napříč Evropou

Pěšky napříč Evropou Originální název: Clear Waters Rising

BB art - 2006
ISBN: 80-7341-706-5

BB art (2006) 80-7341-706-5 432

Sám – i když se teprve nedávno oženil – a s odhodláním zdolat cestu jen po svých se Nicholas Crane pouští do neobyčejného dobrodružství: sedmnáct měsíců dlouhou pouť přes pásma hor, která se táhnou Evropou od španělského mysu Finisterre až do tureckého Istanbulu.
S deštníkem, který mu jako jediný dělal společnost, zdolal Pyreneje a ve stopách Roberta Louise Stevensona přešel Ceveny. V zimě vystoupil na Mont Blanc, překonal Alpy a putoval dál přes zalesněné Karpaty a balkánská pohoří, potýkal se s bouřkami i suchem, zápolil se sto let starými mapami. Na své dlouhé pouti, při níž odhaluje i některé temnější odkazy evropských dějin, se setkal s mnoha barvitým postavami, k nimž patřili ovčáci, výrobci sýra, jeden značně nespolečenský medvěd hnědý a prostitutka, která se nenechala jen tak snadno odbýt. Toto klasické vyprávění je strhujícím příběhem o houževnaté vytrvalosti a oslavou lidí i oblastí existujících na samém okraji moderního světa.
Za knihu Pěšky napříč Evropou autor obdržel v roce 1997 cenu Thomase Cooka a Daily Telegraphu za nejlepší cestopis roku. (Založil/a: tarasek)

#pěšky
Nicholas Crane Nicholas Crane
*06.05.1954

Vojtik69
  1. 5. 2014, 11:20
Kdybych měl být objektivní, byly by to asi 3 hvězdičky. Ale dálkové pěší cesty jsou má srdcová záležitost, takže autorovi musím za jeho výkon jednu hvězdu přidat. Z knihy se člověk dozví spoustu zajímavých postřehů a dokáže z ní mezi řádky vyčíst cenné rady k dálkovým pochodům, ale naneštěstí knížka není příliš čtivá. Musel jsem se do čtení nutit. Koho nezajímá pěší cestování, tomu kniha asi příliš nedá.
wroclav
  9. 12. 2015, 22:19
Moc krásná kniha. Nikdy bych nevěřil, že se v Evropě dá zažít něco podobného a napsat tady zajímavý cestopis. Občas si na zimní autorovo putování vzpomenu, když jdu v lednu ráno v 6 běhat 25km a vím že mě po doběhu čeká sprcha a pohodlí. Jeho nic nečekalo, jen samota, zima, vlhkost a zvládl to.
Ivana Sobotková
  25. 9. 2016, 9:35
Nádherný cestopis,krásně popsaný a musím smeknout,protože k tomuhle bych se asi sama neodhodlala,ale odvážným štěstí přeje:)
moravec.zd
  5. 10. 2014, 16:39
Kniha popisuje pěší putování napříč Evropou a za sebe musím říct, že je napsána velmi pěkně a čtivě. Člověk musí ocenit odvahu, se kterou se autor do pochodu pustil.