Giza a její vlci

Giza a její vlci
Originální název: Stein und Flöte und das ist noch nicht alles

Argo - 2006
ISBN: 80-7203-843-5

Argo (2006) 80-7203-843-5 198

Kniha je podivuhodnou cestou za poznáním, v níž Bemmann oživuje pohádkový svět pro dospívající i dospělé, ve kterém zvířata mluvila lidskou řečí a věci byly nadány magickými silami.
První díl dramatické trilogie přináší osudy tichého chlapce, jenž pro svou schopnost naslouchat ostatním dostal jméno Naslouchač. Hrdina nosí na hrudi tajemný kámen, který mu před smrtí daroval kořistník Arni se slovy, aby se s jeho pomocí pokusil najít smysl života. Při svém hledání se Naslouchač setká s krásnou a zlou Gizou, vládnoucí spolu s šedými vlky na zámku v Barleboogu. Propadne jejímu kouzlu, ale dokáže mu uniknout, a než s vydá do světa, navštíví svého dědečka Jemného Flétnistu proslulého hrou na flétnu, kterou dokáže otevřít lidská srdce a donutil válečníky, aby sklonili zbraně. Na cestách projíždí Naslouchač zemí, v níž je svědkem poroby a útlaku, a chystá se spolu s Barlem – bývalým pánem na Barleboogu – vrátit do kraje spravedlnost, radost a smích… (Založil/a: Mrs.O)

Hans Bemmann Hans Bemmann
*27.04.1922 - †01.04.2003

Myrddin33
  14. 7. 2013, 15:31
Kniha je spíše pro mladší, ale i tak se mi líbila. Byla to taková velmi příjemná oddechová kniha. A určitě má v obě moudré poučení, což je důležité pro mladší i starší. Jsou jistě lepší knihy, ale tahle je opravdu příjemná a jsem zvědavý na další dva díly.
hawranek
  14. 7. 2012, 14:43
Původně jsem si myslela, že se bude jednat spíše o knihu pro mladší děti, ale nakonec mne kniha velmi zaujala a ukázala se jako velmi čtivá. Už se těším, až si přečtu další díly :-)