Sokolí dívka

Sokolí dívka
Originální název: Stein und Flöte und das ist noch nicht alles

Argo - 2006
ISBN: 80-7203-858-3

Argo (2006) 80-7203-858-3 276

V prvním díle pohádkové trilogie se začal odvíjet příběh Naslouchače, tichého chlapce, který při své podivuhodné cestě dokázal spolu se svým společníkem, němým Barlem, osvobodit kraj Barleboogu od krutovlády krásné Gizy a jejích šedých vlků. Setkal se přitom nejen se svým dědečkem, proslulým Jemným Flétnistou, ale také se slavným Arnim, který mu před svou smrtí svěřil tajuplný kámen. V dalším pokračování Naslouchačovy dobrodružné pouti mu dědeček daruje svou kouzelnou flétnu, jež má podivuhodnou moc a dokáže magicky působit na ty, kdo její hře naslouchají. Po návštěvě v rodném Fraglundu se Naslouchač vydává k Arniho lidem. Doufá, že jako Nositel kamene u nich bude přívětivě přivítán. Učaruje mu půvabná zelenooká dívka Narcia, dcera Arniho zástupce Höniho a Sokolí ženy. Aby však získal její ruku a srdce, musí podniknout tři odvážné cesty, mimo jiné navštívit nebezpečné Kořistníky, které předtím svou hrou na flétnu rozhněval… (Založil/a: Mrs.O)

Hans Bemmann Hans Bemmann
*27.04.1922 - †01.04.2003

Myrddin33
  15. 9. 2013, 13:49
Je mi to trochu líto, ale nemůžu souhlasit, že by byla lepší než Giza. Kniha mě bohužel vůbec nebavila a nedokázal jsem se do ni ani trochu začít. Naslouchač mi přišel nějak nepříjemný. Nevím, ale do poslední knihy se pravděpodobně nepustím.
hawranek
  4. 11. 2012, 11:06
Sokolí dívka mi přišla o stupínek lepší, než Giza a její vlci. Nemůžu se dočkat, až si přečtu závěrečný díl!!!