Nejhloupější anděl

Nejhloupější anděl Originální název: The Stupidest Angel

BB art - 2006
ISBN: 80-7341-913-0

BB art (2006) 80-7341-913-0 216

Nejhloupější anděl získal v roce 2005 ocenění Quill Book Award pro nejlepší román v kategorii sci-fi/fantasy/horor.
Vánoce se vkradly do Pine Cove jako pěkně vlezlá ztělesněná vánočnost: táhly za sebou řetězy, stužky a zvonky, vydechovaly vůni vaječného punce, čpěly borovicí a jako omrzliny od dlouhého sezení pod jmelím kolem sebe šířily úděsně slavnostní atmosféru.
Byl předvečer (no dobře, spíš před týden) Vánoc a všichni obyvatelé maličké vesničky Pine Cove v Kalifornii zuřivě nakupovali, balili dárky/sebe na cesty a všeobecně se dostávali do prázdninové nálady. Vždyť byl přece svátek ště-ště-štěstí a pohody. Ale zdaleka ne všichni byli šťastní. Malý Joshua Barker zoufale toužil po vánočním zázraku. Ne, nebyl na smrtelné posteli, ne, jeho milovaný pes se nikam nezaběhl. Ale Josh si byl naprosto jistý, že právě viděl, jak Santa dostal po hlavě lopatou, a tak se ten sedmiletý kluk urputně modlil: Prosím, Santo, vstaň z mrtvých.
Ale počkat! Opodál poletuje anděl. (Poletuje, chápete?) Není to nikdo jiný než archanděl Raziel, který přišel na Zem hledat dítě, které má velké přání. Náš anděl se bohužel nepyšní zrovna nejzářivější svatozáří a než stihnete říct „rolničky, rolničky“ celou svou posvátnou mise totálně zvorá a uvrhne obyvatele Pine Cove do nepředstavitelného vánočního chaosu, jehož vrcholem bude nejdivočejší a nejhrůznější vánoční večírek, jaký kdy městečko zažilo. (Založil/a: tarasek)

#vánoce
Christopher Moore Christopher Moore
*01.01.1957

togaf
  16. 12. 2014, 10:43
Až do Razielova odchodu je to úžasná (vánoční) jízda, jenže posledních pár stránek je jak z jiného románu. A je to úplně zbytečné. Sice by už tak krátká kniha byla ještě kratší, ale prostě mi to tam nesedělo. Místo nové postavy na scéně mohl Moore věnovat více času Molly alias Kendře, Bojovnici z Pustiny, úžasné bláznivé bývalé béčkové herečce se sklony k nudismu a talentem pro bojová umění. No tak jak pravil zmrtvýchvstalý Santa: "Veselé Vánoce, vy odepsaný zkurvysyni."
Elaine Lóre
  27. 12. 2011, 10:05
Já nevím proč, ale pořád se nějak neemůžu prokousat přes začátek .. jednou se mi to povede a pak Vám řeknu, že CH.Moore mě zase jednou dostal do kolen.
terunka003
  18. 3. 2013, 21:49
Vtipné, zajímavě ujeté, vánoční, morbidní, zombíkovské (není to spoiler?!) Zvláštní čtení, které je ale svižné a má pár fakt dobrých vtípků.