Král vlků

Leprez - 1999
ISBN: 80-86061-19-1

Leprez (1999) 80-86061-19-1 254
Olympia (1974)

Kniha povídek, o přírodě, zvířatech, lovech atd. Místy romantické, místy napínavé, doplněné jednoduchými autorovými kresbami. (Založil/a: cheyene)

Richie
  25. 1. 2013, 21:26
Od chvíle, kdy jsem přečetl Bílého tesáka od Londona, tak jsem miloval knihy o zvířatech (a o psech a vlcích zvláště). Seton umí tyto knihy z přírody psát skvěle. Jeho Krále vlků jsem jako kluk zhltal před více než 30 lety, ale stále mám tuto knihu v hlavě a doufám, že se k ní zase někdy dostanu.
Setonovy příběhy o zvířatech jsou někdy až drsné, ale myslím, že také velmi pravdivé - tak jako je pravdivá sama příroda. Je v nich mnoho moudrosti - občas v těchto příbězích hledám i analogii v chování člověka, ať už k přírodě nebo k sobě samému.
Určitě doporučuji nejen mladým čtenářům, ale i těm dospělým.

20.7.2015 - po 30 letech jsem si knihu opět přečetl a opět jsem podlehl zvláštnímu kouzlu Setonova vypravěčství. Jeho povídky dokáží laskat po duši i mrazit a po přečtení už přírodu navždy vnímáte trochu jinak.
cheyene
  5. 8. 2010, 10:12
První setonovka, která se mi dostala do rukou. S chutí jsem se pustil do čtení, ovšem byl jsem spíše zklamán. Příběhy se mi zdály v mých desíti letech příliš drsné...