Dóm řetězů

Poprvé vydáno celosvětově: 2002

Talpress - 2005
ISBN: 80-7197-258-4

Talpress (2005) 80-7197-258-4 784

Čtvrtá kniha série Malazské knihy Padlých.

Na severu vyrazilo pár mladých válečníků získat si slávu zabíjením. Všichni byli zničeni, až na jednoho, který nad ostatní vynikal. Karsa Orlong. Thelomen Toblakai. Ochránce znovuzrozené bohyně ša`ik. Znovuzrozené v těle Felisín, sestry pobočnice Tavore.
Po nějaké době přijíždí pobočnice Tavore do Sedmiměstí s vojskem odvedenců, ale jen s pár veterány. S vojskem, které by se mělo postavit vojskům ša`ik. Tavore se vydává na cestu pouští a přitom musí vojsko zocelit, před touto velikou bitvou. Mezitím v táboře ša`ik dochází ke sporům jejich generálů. Protože čekání není nikdy snadné. A tak na řadu přicházejí různé hry a intriky, při kterých na povrch vyplouvají různé skutečnosti. Dokáže ša`ik udržet vojsko pohromadě, aby bylo schopné postavit se pobočnici Tavore? (Založil/a: Parm)

Richie
  2. 11. 2012, 13:38
V dalším díle Malazské knihy mrtvých přichází na scénu Karsa Orlong - můj úplně nejoblíbenější hrdina této monumentální ságy. Válečník a bojovník každým coulem, Thelomen Toblakai odolávající i magii a ničící své soupeře s drtivou převahou. Obr, který "děti" (rozuměj lidi) zabíjí po desítkách, pokud mu k tomu dají důvod. A bohužel, v Malazské říši se najde mnoho hlupáků, kteří zkříží cestu Karsovi.
V tomto díle Erikson opět trochu poodkryl některé nejasnosti z minulých dílů, ale zároveň ukázal na jiné - neustále objevujete nové a nové skutečnosti a obohacujete více svůj svět Malazu.
LuciusWlk
  17. 4. 2012, 18:09
Malaz je jednoduše vrchol fantasy. Další luxusní kousek z tohoto úchvatného světa a já jej lousknul snad jedním dechem. Neuvěřitelná propracovanost i jistá náročnost, která mě dostává s každým dalším dílem. Karsa Orlog alias Thelomen Toblakai je luxusní kruťas!!! Neuvěřitelné
Všivák
  27. 10. 2014, 15:34
Sága zraje. Už to neni tolik rozkouskované. První dvousetstránkový úvod s Karsou Orlongem jsem přečetl jedním dechem snad za dva dny. Neni to tak epické jako předchozí díl, ale dojemných momentů je tu snad ještě víc. A taky je tu víc podlosti a zrady. Karsa Orlong na to má jednoznačnou odpověď. Neuvěřitelná postava. :)
Tomáš Fiurášek
  18. 3. 2016, 16:56
Čtvrtý díl Malazské knihy padlých opět poodkryl něco málo ze zákulisích "her bohů" a trošku přiblížil dóm řetězů - tedy, dóm Chromého boha.
Steven Erikson opět nezklamal a držel v napětí diváka téměř 700 stran z nastávajícího dění čímž také vytvořil hojnou půjdu pro další vyprávění.
Obecně se tahle knížka čte daleko jednodušeji, pravděpodobně i díky tomu, že dějová linie není tolik přerušována a v podst. se prvních sto dvacet stran věnuje jen jedné postavě.
Autor opět nezklamal blížící se závěrečnou bitvou a povstání bohyně Sha´ik a poslední událost na poušti Raraku roztáčí vaše "kolečka fantazie" na 120% a vy jen při čtení tajíte dech se slovy "Páni!!!".
Ovšem po Vzpomínkách ledu byl tenhle díl o stupeň níž, takže hodnotím 90%. Rozhodně ale stál za to.
colore
  20. 3. 2016, 17:18
Další díl, který mě přesvědčuje o tom, že začít číst tenhle gigant byl jeden z nejlepších nápadů tohodle roku :-D
Methat
  6. 6. 2015, 15:47
Príbeh Karsy Orlonga vás úplne odrovná, vôbec by mi nevadilo, keby jeho príbeh bol podstatne dlhší, tých 200 strán ale stačilo a spokojnosť sa dostavila (kam sa hrabe Conan). Ďalších 500 strán knihy ma bavilo pri druhom čítaní už oveľa menej a záver je klasický Eriksonovský "hřebíček do rakve". Tretia kniha pre mňa ostáva stále TOP, v štvrtej prichádza znova na rad Felisín, dočkáme sa dvojice Trull - Onrak, Lostara - Perel, Karsa - Leoman, Tavore - vojsko, k slovu a činom sa dostane aj starý dobrý Šum a Kalam.

"Veď mě, vojevůdce!"
hEROic
  13. 12. 2011, 14:08
Kdo se dostal přes Dóm řetězů, musí Malazské knihy Padlých milovat. :) Úplně jiný styl vyprávění a postavy než v předešlých dílech. Toblakai Karsa je prostě krutor a trofeje z Ohařů stínů mu právem náleží. Luxusní propojení všech předcházejících dílů, smekám.
Matys
  31. 5. 2016, 11:49
Dóm řeťezů je další, poněkud slabší díl jibak úžasné Kroniky padlých. Jedná se o jefen z prostředních dílů série a jak už to tak bývá, tyto díly bývají vždy trochu horší než zbytek. Zde je to konkrétně způsobeno za prvé změnou stylu, ve kterém se autor zaměřuje hned od začátku na jednu postavu a zbytek postav potom působí buď zbytečně nebo nedodělaně. Za druhé za to podle mě může Coltain. Epičtější vyvrcholení už pro tuto chvíli nemohl vymyslet ani sám Erikson.
Jendus
  18. 7. 2015, 20:11
Jak jinak.Po každém přečteném dílu z této ságy,si říkám,zase lepší než minulý díl.Je to neuvěřitelné,ale Erikson vylepšuje a vylepšuje už tak dokonalé.Jsem rád,že jsem se nenechal odradit začátkem(slabých 200-300 stran hahaha) prvního dílu.
Laexa
  31. 8. 2012, 11:10
Tento díl v podstatě navazuje na Dům mrtvých a my se tak konečně dozvídáme, jak to vlastně pokračovalo. Absurdita v podobě potkání dvou sester a nepochopení byla dotažena k dokonalosti