Oskar a růžová paní

Oskar a růžová paní Originální název: Oscar et la dame rose

Garamond - 2006
ISBN: 80-86955-26-5

Garamond (2006) 80-86955-26-5 102

Ve třetím příběhu z cyklu o neviditelném vede v nemocnici chlapec Oskar s ošetřovatelkou v růžovém úboru nikdy nekončící rozhovor o životě, smrti, víře v boha. Vážně i s humorem se oba staví k otázkám o smyslu života i v té nejtěžší chvíli v životě. (Založil/a: ana.art)

Peetuliska
  4. 5. 2014, 4:37
Devítiletý chlapec Oskar umírá v nemocnici na leukemii a přitom vede s ošetřovatelkou debaty směřující k otázkám po smyslu života. O svých zkušenostech začne psát dopisy Bohu, v nichž se snoubí dětská bezprostřednost s moudrostí umírajícího.
Knížka je velmi útlá, máte ji přečtenou tak za půl hodinky. Některé pasáže vás nutí přemýšlet, jestli to, co zrovna teď děláte je správné.
bungalov
  6. 10. 2013, 20:46
Kudy chodím, tam doporučuji! Jedna z knih, která mne opět dodala důvěru v moderní autory. Jasná jednička z celé trilogie, ikdyž další dva tituly jsou hned v závěsu. 99% a to jen z důvodu, že na knihu blížící se limitně ke 100% stále čekám
KMaaaja
  22. 1. 2016, 20:45
Krátká kniha, silný příběh. Četla jsem to jedním dechem. Po přečtení jsem měla slzy v očích a na těle husí kůži.
Mispulina
  1. 10. 2015, 10:04
Kniha mě nadchla. Při pohledu na to, jak je knížka tenoučká jsme si říkala, že příliš mnoho věcí se do příběhu asi nevejde a nemohla jsem být víc vedle. Příběh jsme si předčítali s přítelem nahlas a nevěděli jsme, jestli se dřív smát nebo brečet. Oskárka jsem si zamilovali hned po prvních stránkách a jeho postoj k životu, přemýšlení a jemné vedení babi Růženky nás úplně odzbrojilo. Nádherná knížka, která určitě stojí za to si přečíst.
kvapsv
  21. 6. 2013, 7:56
Krátký, ale poutavý příběh umírajícího chlapce. Kniha je sice smutná, ale tak dobře napsaná, že se čte sama.

V budoucnu bych ráda přečetla i další knihy z Cyklu o neviditelném.
fbi
  30. 11. 2012, 23:56
Naprosto skvěle promyšlená kniha! :) Filosofické úvahy Vás nutí se nad tím zamyslet, jak byste reagoval Vy. Kniha je navíc vtipná a s humorem, ale zároveň s vážností hovoří o tématech ,na hraně'. Autor dokázal bravurně najít hranici mezi legrací, filosofií a vážnou věcí života. Vřele doporučuji!!! :)