Noemovo dítě

Noemovo dítě Originální název: Enfant de Noé

Garamond - 2006
ISBN: 978-80-86955-22-3

Garamond (2006) 978-80-86955-22-3 175

Druhá kniha z cyklu o neviditelném vypráví příběh kněze, otce Pemzy, a židovského chlapce Josefa, kterého za války ukrývá v katolickém penzionátu. Josef s knězem vede debaty o bohu a snaží se pochopit skutečnosti, pro něj prozatím neuchopitelné. Josef přitom netuší, co se knězi podařilo během války nashromáždit v kryptě pod kostelem. (Založil/a: ana.art)

Gabri-ela
  11. 8. 2010, 20:01
Snad ani tak nejde o to, co je ukryto v kryptě pod kaplí. Z popisu knihy to vypadá, jako by tam měla být nějaká extra detektivní zápletka, což není. Je to lehce filosofující kniha, která dokáže promluvit do duše každému díky tomu, že je vyprávěna dětskýma očima malého Josefa (ačkoli v době, kdy vyprávění sepisuje, je mu již kolem 60 let.) Stěžejní je v této knize diskuse na téma křesťanství versus židovství, co mají společného a v čem se naopak liší, co to znamená být Žid nebo být křesťan, co to člověku přináší a jakou roli při tom hraje věk. Zajímavý pohled - doporučuji k přečtení!