Ještě jedno, pane Lehmanne

Originální název: Herr Lehmann

Doplněk - 2009
ISBN: 978-80-7239-242-1

Doplněk (2009) 978-80-7239-242-1 212

Děj romáu se odehrává v západním Berlíně na podzim roku 1989. Hlavního hrdinu Franka všichni oslovují pane Lehmanne, protože mu bude brzy 30 let. Frank je na první pohled nenápadný mladý muž, který se živí jako barman. Všichni kolem něho by se rádi věnovali umění, jen pan Lehmann je jako barman spokojený. Jeho poklidný život naruší jednak návštěva rodičů, jednak láska k dívce Katrin. A v neposlední řadě také pád berlínské zdi. Kniha stojí především na dialozích a líčení různých "týpků" potulujících se po barech a hospodách západního Berlína. (Založil/a: Veruska)

Sven Regener Sven Regener
*01.01.1961

Czermy
  4. 6. 2011, 15:11
Knihu jsem s sebou dostal na cestu do Berlína od táty k narozeninám. Nestihl jsem jí tam na výletě dočíst, ale i tak mě atomosféra velice bavila a dodatečně jsem si pár zážitků z výletu připomněl. Co se knihy samotné týče, ze začátku mi dost vadil styl vyprávění. Časem mi ale došlo, že ze všeho nejpravděpodobnější bude varianta, že za to nemůže autor, ale překladatel. A přesvědčil jsem se o tom při shlédnutí filmu, který sám o sobě je velmi příjemným překvapením a skvělým zpracováním předlohy.