Žhavý hrob

Poprvé vydáno celosvětově: 2007

Metafora - 2010
ISBN: 978-80-7359-207-3

Metafora (2010) 978-80-7359-207-3 374

Tři těla, jedna uříznutá hlava a jedno strašlivé tajemství… Od autorky již vyšlo: Poslední rituál, Mrazivé světlo. Islandská advokátka Tóra přijíždí na Vestmannské ostrovy, aby pomohla svému mandantovi Markúsovi. Před více než třiceti lety skončil jeho rodný dům při erupci sopky pod vrstvou popela. Nyní jej archeologové chtějí vykopat, ale Markús protestuje. Hrůzný nález ve sklepě pak z banálního případu udělá vyšetřování několikanásobné vraždy! Bylo by možné, aby Markús ještě ve školním věku zavraždil čtyři muže a jednomu z nich nadto uřízl hlavu? A co s tím vším má společného jeho mladická láska Alda? Tóra se snaží zjistit, co se před lety odehrálo, ale nejdůležitější svědkyně právě zápasí se smrtí a další byla s největší pravděpodobností zavražděna. Dramata, tragédie a vášně dávno minulých let stále číhají pod povrchem a ty, kterých se týkají, nepouštějí ze svých sítí tak lehce. (Založil/a: capkova.michala)

misssicccka
  19. 2. 2011, 7:52
Z trilogie s advokátkou Tórou je tahle nejlepší (do třetice všeho dobrého). Autorka je mistr zvratu v závěru, když už všichni tušíte, buďte si jisti, že vrah je někdo jiný :). Autorka vám domněnku skvěle vyvrátí v posledních deseti stránkách čtyřistastránkové nadílky :).
Žhavý hrob byl po Poledním rituálu a Mrazivém světle pro mne nejzajímavější.
lenka40
  21. 11. 2016, 14:22
Tohle byla moje první kniha od "YRSY".Abych řekla pravdu měla jsem od ní větší očekávání . Kniha se četla dobře ,ale bylo to takové to klasické vyšetřování a hledání důkazů z pohledu právničky Tóry. Je pravda ,že pachatele jsem neuhodla , a abych řekla pravdu dost mě to překvapilo. Takže kdo má rád takovou tu klasickou vyšetřovačku, tak vřele doporučuji .