Lovci kostí

Poprvé vydáno celosvětově: 2006

Talpress - 2008
ISBN: 978-80-7197-334-8

Talpress (2008) 978-80-7197-334-8 880

Šestá kniha série Malazské knihy Padlých.

Sedmiměstské povstání bylo rozdrceno. Poslední zbytky vojska apokalypsy, vedené Leomanem s cepy, se ukrývají ve městě Y'Ghatan. Toto město je v historii Malazské říše protkáno temnými vzpomínkami, když tu přišla o život spousta malažanů. Pobočnice Tavore se ale rozhodne toto město dobýt, jenže Leoman s cepy přichystá past a celé město zapálí. Jen zázrakem se podaří několika málo vojákům, kteří ve městě byli, přežít a vrátit se k vojsku Tavore, která má od císařovny Laseen nařízeno vrátit se do hlavního města Malaz, kde má být z funkce pobočnice odvolaná. A v noci po návratu do Malazu vypukne válka asasínů. (Založil/a: Parm)

Richie
  2. 11. 2012, 13:51
V předchozích dílech byla legendární jednotka Paličů mostů v bojích zdecimována a téměř vyhlazena. V tomto díle si projde část malazského vojska peklem a vzniká další legenda - Lovci kostí. Opět bují intriky na úplně nejvyšších místech, ve hře je císařovna, mistři asasínů, polobůh Icarium a další a další skvěle propracované postavy. Opět čtivé od první strany až do konce.
LuciusWlk
  12. 10. 2012, 12:32
Další porce Malazského života, protkaný vším, co dělá Malaz Malazem. Opět vynikající čtení a bezchybný závěr, plný neuvěřitelných zvratů. Přiznávám, že jsem opravdu natěšený na další porci.
Všivák
  13. 2. 2015, 10:04
Od z jednodušení z minulého dílu je tu opět složitý, propletený děj. Událost v YGhatan se odehrávají až na nějaké stránce 300. Zásadní zvrat. Nadpis knihy mi tu připadá už jako docela solidní spoiler. Spousta postav tu zažije zatím své zásadní události. Rychlej Ben, Icarium, Perel a hlavně Kalam. Většího bojovníka aby svět pohledal. Svou bojovností a popíráním osudu si nezadá s Karsou Orlongem. U toho to mimochodem vypadá, že dostane velký prostor v příštím díle. Zajímavě také vypadá linka Ganoese Parana nebo celé čtrnácté armády. Prostě paráda. Je na co se těšit.. A mimochodem, Tiste Edur si za svou krutost nezaslouží projít bránou mistra kápě.
colore
  18. 4. 2016, 17:16
Ufff, konečně jsem za půlkou této série. Sice si čtení fakt užívám, ale už je to docela náročný na hlavu. Spousta věcí se vyjasňuje a propojuje, ale přibývají další a další a další....Opravdu super čtenářský zážitek (jako zatím u každého dílu), těžko shrnout všechny dojmy do krátkého komentáře, ale jeden z nich neodpustím :-) z Iskarala Pusta už asi vyrostu, je strašně otravnej!
Methat
  12. 6. 2015, 12:35
„Ticho! Ještě jedno slovo od kohokoliv, a sama se říznu. Budete dělat potíže a já si vrazím núž do ruky. Nebo do nohy. Nebo si možná odříznu bradavku. A vy neřádi s tím budete muset žít. Po zbytek života budete žít s tím, že jste byli takoví kreténi, že se kvúli vám Hellian zmrzačila“.

Ta loď je plná Unťanú. Rozmazlených urozených štěňat. Podívejte se na ty jejich pitomé uniformy. Jediné skvrny, ktorý mají, jsou od racčích hoven, a to jenom proto, že si je racci pletou s mrtvými a nafouklými tuleni – Laskava

********************
Komentár píšem až po prečítaní Chromého boha a uležaní v hlave: Lovci kostí je kniha rozdelená na dve časti. Prvá sa venuje bitke v Y'Ghatan, kde sa stretne Tavore s Leomanom a druhá meste Malaz. Erikson sa opäť vrátil k starým známym postavám, takže kniha sa čítala veľmi dobre a z ohliadnutím späť sa toho v tejto časti stalo strašne veľa. Opäť sa tu stretneme so starými známymi - Karsa, Kalam, Rychlý Ben, Tavore, Icarium, Kvítko, Flaška, atď... a nová legenda je na svete - Lovci kostí.
********************

„Přeruš dalhonský žalozpťv smrti a poznáš tisíc tisícú prokletých životú a tvá pokrevní linie bude prokletá navěky. Chlupaté stařeny ti ukradnou děti a děti tvých dětí a nasekají je a uvaří se zeleninou a hlízami a několika bliznami vzácného šafránu a dalhonští zaklínači s hadími podvazky budou líhat s tvou ženou a ona porodí jedovaté hady celé pokryté kudrnatými černými vlasy -“ – seržant Balšám

„Budu jako pijavice, schovaný pod tvými šaty, toužící zahltit se tvou krví. Budu zubatý netopýr visící pod tvým vemenem, chlemtající tvé sladké výměšky. Budu moucha, ktorá ti vletí přímo do ucha, kde si zřídí nový domov s celou spíží za zády a na zavolání.“ – Iskaral Pust na Zášť
hEROic
  13. 12. 2011, 14:23
Návrat k tomu co máme rádi. :) Intriky, pasti, zvraty a boje, spusta bojů... Můj oblíbený Kalam je zde opravdu v ráži...
buchtys
  10. 3. 2015, 14:04
Zajímavý je vidět, jak ta neporazitelná Malazská říše přišla postupně o všechny svoje armády, až na dvě, které mimochodem velí sourozenci, kteří se nemají rádi, a kteří slouží více "říši" než císařovně. Přiznám se, že záverečný Kalamův běh přes Malaz se Spáry v drápech už byl na mě trochu moc. Ale jinak super, konečně se začíná prolínat dějová linka Edurů a Malažanů a Bohové víc a víc odkrývají svoje karty..a občas zemřou...show must go on!