Dračí úsvit

Dračí úsvit Originální název: Dragonsdawn

Baronet - 2001
ISBN: 80-7214-396-4

Baronet (2001) 80-7214-396-4 440

Děj knihy se odehrává během prvního Míjení.

Román Dračí úsvit se odehrává na nádherné planetě Pern, která je natolik podobná Zemi, že se na ní kolonisté mohou cítit jako doma. Narozdíl od jejich domovské planety není poničená průmyslovým rozvojem ani zpustošená meziplanetárními válkami. Několik tisícovek kolonistů má v úmyslu zachovat planetu, kterou si na první pohled zamilovali, neporušenou. Zaberou si půdu, usadí se a začínají uskutečňovat svůj sen - vybudovat málo industrializovanou společnost poklidně hospodařících zemědělců.
Náhle však zasáhne planetu neočekávaný úder. Po mnoha stovkách let se k ní přiblíží její bludná oběžnice a začne na Pern trousit bakteriální spory, hubící všechno živé, co se jim postaví do cesty. Tato Vlákna, jak se jim začalo říkat, dokážou zničit jen oheň nebo voda. Kolonistům však chybí prostředky k neustálé obraně - Vlákna je mají sužovat celých padesát let! Mají-li lidé na Pernu přežít, nezbývá jim, než rychle objevit účinné řešení.
Pak si někdo povšimne malých domorodých ještěrek, které se snaží Vláknům vzdorovat po svém. Chrlí na ně oheň a bleskurychle se dokážou přemístit do bezpečí. Kdyby tak jen byli tihle dráčkové dost velcí, aby na nich mohli létat lidé, a dost bystří, aby si s jezdcem rozumněli...
Nejtalentovanější genetikové se pustili do práce. Cíl je jasný - vyšlechtit obří inteligentní Draky! (Založil/a: Galeana)

Dita Mia
  27. 1. 2015, 20:39
Tak nevím jestli mi vadila technika nebo draci. O AIVASOVI se tam nezmínili. Teda ano, ale ne jeho jménem. Výbuch sopky byla tragédie. Podle dráčků. Podle lidí to bylo takově hlemýždí tempo. To mne teda nenadchlo. Bohužel mi byla protivná i scéna s líhnutím samotných draků. Draci mi přišli přihlouplí. No byly tam jisté pasáže co se mi nelíbily. Ale příběh do celé série prostě patří.
DM