V zajetí polární zimy

V zajetí polární zimy Originální název: V zajetí polární zimy

Action-Press - 2000

Action-Press (2000) 200

Po řadě cestopisných knih si Leoš Šimánek, i v Čechách už dobře známý autor, tentokráte zvolil zcela jinou formu: dobrodružný román. Děj se odehrává, stejně jako ve většině jeho předchozích knih, v liduprázdné kanadské divočině. (Založil/a: cheyene)

cheyene
  5. 8. 2010, 13:54
V zajetí polární zimy mě opravdu odrovnalo. Tento příběh se může sice zdát již obehraný - taková robinsonádka - jenže opak je pravdou. Leoš Šimánek totiž neudělal to, co autoři před ním - táhnutí za jeden provaz, dobré vztahy mezi členy skupiny, apod. Vsadil na odlišnost lidských povah, což činí příběh zajímavější, pestřejší a přitažlivější. Místy ponorková nemoc, hádky kvůli rozdílným názorům, nenávist a nesnášenlivost, to je největší síla této knihy, jedné z mých nejoblíbenějších.
Raja
  16. 6. 2012, 16:53
knihu jsem četla již 2x . Nejprve půjčenou , ale musela jsem si ji koupit . Není to žádný romantický příběh, je to kniha při které můžete zapojit fantazii. Představovat si hory , přírodu ... Taková je každá kniha Leoše Šimánka a můžu je jen doporučuji . Poutavé vyprávění a vždy po přečtení nějaké jeho knihy je mi líto že už jsem na konci.