Čarodějnice na útěku

Originální název: Witch Child

Euromedia Group - 2002
ISBN: 80-242-0823-7

Euromedia Group (2002) 80-242-0823-7 204

Dramatický příběh o "opravdové" čarodějnici je zasazen do druhé poloviny 17. století. Babička hlavní hrdinky Mary Newburyové je obviněna z čarodějnictví a popravena. Stín podezření padá i najejí vnučku. Mary dlouho neváhá a dává se na útěk. Cesta, jež ji čeká, je mnohem těžší, než se zpočátku zdálo. (Založil/a: Kiki_)

Celia Rees Celia Rees
*17.06.1949

Izzy
  25. 8. 2010, 17:58
Tohle byla moje nejoblíbenější knížka dětství. Jako malá jsem ji četla několikrát a moc mě bavila. Hlavní hrdinku mladou čarodějnici Mary jsem si naprosto zamilovala a vžívala se do jejích dobrodružstvích a pocitů. Příběh je zasazen do druhé poloviny 17. století.
martheen
  1. 7. 2012, 20:08
Moje nejoblíbenější knížka z dob dětství/dospívání. Četla jsem ji několikrát, bohužel jsem ji ale někomu půjčila a knížka se mi nevrátila, čehož dost lituju, protože je k nesehnání :(
Lindsey
  16. 7. 2015, 23:17
Knihu jsem četla naposledy asi před pěti lety a i dnes se k ní s radostí vracím. Opravdu mě zajímají mě čarodějnické procesy a počátky osidlování Ameriky jsou také zajímavým obdobím a vyprávění ve formě deníku skvěle vtáhne do děje. Líbí se mi, že autorka neřeší politiku či války, ale doopravdy se soustřeďuje na život Mary a její problémy. Jediné, co mi na knize opravdu vadilo, je překlad, konkrétně počešťování jmen. Musím říct, že nejednou mě při čtení rozladilo, a zbytečně tak pokazilo naprosto dokonalou knihu.
Carol_T
  12. 10. 2014, 11:50
Četla jsem tuhle knihu, když jsem byla menší a utkvěla mi v paměti. Výborná, výborná.. Doufám, že si ji přečtu někdy znovu + přidám druhý díl.