Originální název: Dread Mountain

Fragment - 2012
ISBN: 978-80-253-1172-1

Fragment (2012) 978-80-253-1172-1 128
Fragment (2005) 80-253-0018-8 128

Pátá kniha osmidílné série Deltora.

Lief, Barda a Jasmína pokračují v nebezpečném pátrání po sedmi ztracených drahokamech Kouzelného pásu Deltory. Teprve až bude všech sedm kamenů vsazeno zpět do Pásu, může se Deltora zbavit hrůzovlády krutého Pána stínů.
Naši společníci získali už čtyři drahokamy. A přestože se Lief dovídá špatné zprávy z domova a touží se vrátit, aby zjistil, co se stalo s rodiči, putování pokračuje. Za pátým drahokamem se naši hrdinové musí odvážit až na samé hranice Země stínů a pohroužit se do hrůzné temnoty Hory děsu, v níž vládne obří ropucha Gelik.

Série Deltora - Země nestvůr a kouzel si získala oblibu mezi dětmi po celém světě a patří mezi nejznámější díla Emily Roddaové. Jde o soubor osmi knih, na které ještě volně navazují další pokračování. Děj má spád a je do detailu promyšlen. Poutavá dobrodružství zaujmou nejen děti, ale i dospělé. Pro autorčin styl je typické, že zasazuje do vyprávění hádanky a slovní hříčky. Vtahuje tak čtenáře do hry a nenápadně ho vede, aby se pokoušel na řešení přijít dříve než její literární hrdinové.

Pro čtenáře od 14 let.

Tiwala
  30. 9. 2012, 15:37
Pro mě to byla v mých 12 jedna z nejoblíbenějších knížek, co jsem četla. Teď už by se mi to asi tak nelíbilo, ale vzpomínám na ni ráda.
Shax
  20. 1. 2013, 22:44
Deltora...Jedna z mých oblíbených sérií. Miluji ji. Bavilo mě s Liefem, Jasmínou a Bardou prožívat neskutečná dobrodružství a jásat nad každým poraženým zlem.
Buily09
  6. 9. 2015, 18:31
Pátý díl se zvedl oproti minulým (mimo prvního dílu) o dost nahoru. Nejen že opět fungovalo napětí, ale příběh byl hned o něco zajímavější a napínavější. Podle mě lepší díl z první série.