Hry

Hry

Cylindr - 2000
ISBN: 80-901888-5-0

Cylindr (2000) 80-901888-5-0 221

Tři divadelní hry představující vrchol dramatické tvorby Oscara Wilda. Wildova verze biblického příběhu Salome, kterou nejprve vyprávěl a později na žádost svého přítele za jediný večer sepsal, se stala pro svou stručnost a básnivost libretem pro stejnojmennou velkou operu Richarda Strausse. Ideální manžel už nese základní prvky wildovské "lehkovážné komedie". Své umění paradoxu, elegantní kombinace a dobového glosování společnosti v brilantních dialozích dovedl ještě k větší dokonalosti ve své nejúspěšnější hře Jak je důležité mít Filipa, která ani po více než sto letech od svého vzniku neztrácí nic ze své schopnosti originálně pobavit. (Založil/a: ana.art)

Abigor
  24. 5. 2014, 14:07
No o těch hrách ani nemá cenu mluvit... Je to nesmírně duchaplný a celkem i vtipný. Lepší by to bylo vidět, já to jen četl (zatím). Ale Jak je důležité míti Filipa by měl přečíst každej, vždyť se na to naráží často! Bylo to fajn počteníčko.